آیا تاسیس کارواش صنعتی به صرفه است؟

دسته‌ها

سیستم آبیاری دیوار سبز
سیستم آبیاری دیوار سبز
آوریل 19, 2023
اجزای تشکیل دهنده کارواش صنعتی
اجزای تشکیل دهنده کارواش صنعتی
آوریل 30, 2023
آیا تاسیس کارواش صنعتی به صرفه است؟

آیا تاسیس کارواش صنعتی به صرفه است؟

همه چیز درباره درآمدزایی از کارواش

تجارت کارواش برای مدت طولانی به عنوان یک تجارت پر سود شناخته شده و با افزایش روز افزون تعداد خودروها و بهبود نوآوری، تاسیس کارواش صنعتی نسبت به یک دهه قبل، سودآورتر بوده است. در این تجارت در صورت موفقیت کسب و کار، درآمد کلی به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کند.

شاید تا چند دهه قبل، تاسیس کارواش صنعتی چندان پر سود نبود اما امروزه با توجه به گسترش سطح بهداشت اجتماعی، عموم مردم تمایل به بهره مندی از خدمات کارواش دارند. علاوه بر این، با توجه به افزایش تعداد شاغلین، فرصت کافی برای شستشوی شخصی خودرو وجود نخواهد داشت.

در نتیجه، عموم مردم ترجیح می دهند به جای اینکه به صورت دستی اتومبیل خود را بشویند و آب شرب را هدر دهند، از خدمات کارواش استفاده کنند. به گونه ای که امروزه در کشورهای در حال توسعه، استفاده از کارواش های صنعتی چند برابر افزایش پیدا کرده است.

بهترین کارواش

انتخاب بهترین و سودآورترین مکان برای تاسیس کارواش صنعتی

بهترین مکان برای تاسیس کارواش صنعتی، نزدیک پارکینگ ها، جایگاه های خدمات و پمپ بنزین ها است. در واقع طبق تحقیقات به عمل آمده، افرادی که در نزدیکی این مکان ها هستند، بیش تر از سایر افراد به کارواش مراجعه کرده اند. به همین دلیل است که اکثر کارواش ها، در خارج از شهر و نزدیکی پارکینگ ها احداث شده اند.

– اگر قصد دارید که فضای زیادی را برای تاسیس یک کارواش اختصاص دهید، خروجی هر شهر می تواند مکان مناسبی باشد.

– بسیاری از کارواش ها، در کنار تعمیرگاه های اتومبیل واقع شده اند. در واقع افراد زیادی پس از تعمیرات خودرو، ترجیح می دهند از خدمات کارواش استفاده کنند.

– کنار یک جاده شهری شلوغ یا بزرگراه ورودی شهر نیز مکان بسیار خوبی برای تاسیس کارواش صنعتی خواهد بود. در نهایت توجه داشته باشید که مکان اصلی یک کارواش، در حاشیه یک منطقه پر رفت و آمد باشد تا تعداد مراجعه روزانه به آن افزایش پیدا کند.

انواع کارواش

مزایا و معایب تاسیس کارواش صنعتی

آیا تا به حال در خصوص راه اندازی یک کارواش اطلاعات کسب کرده اید؟ فکر می کنید با چه میزان سرمایه اولیه، می توانید یک کارواش تاسیس کنید؟ کارواش یک تجارت پر درآمد است که سود ماهانه آن، می تواند میلیون ها تومن باشد. با مدیریت درست و تبلیغات شایسته، این میزان درآمدزایی می تواند افزایش نیز پیدا کند. موفقیت در احداث کارواش به طور مستقیم به عوامل زیادی از جمله محل کارواش، برنامه کاری، تعداد مراجعات روزانه، خدمات، قیمت ها و سرعت شستشو بستگی دارد.

تا زمانی که خودرو در جاده ها وجود داشته باشد، نیاز به شستشوی آن نیز وجود خواهد داشت. بسته به عوامل متعددی مانند آب و هوا و موقعیت مکانی، کارواش می تواند یک تجارت پرسود برای یک کارآفرین تازه کار باشد. قبل از تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی کارواش، مزایا و معایبی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

• از مهم ترین مزایایی که تاسیس کارواش صنعتی با خود به همراه می آورد، می توان به درآمدزایی فوق العاده آن اشاره کرد. با یک حساب سرانگشتی، متوجه می شوید که در هر شهر، هزاران هزار خودرو وجود دارد که نیاز به شستشو دارند. در نتیجه پس از احداث یک کارواش، روزانه تعداد زیادی اتومبیل به مجموعه شما مراجعه خواهند کرد.

• معایب احتمالی کارواش به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد، زیرا این تجارت می تواند فصلی باشد. در برخی از فصول سال، تعداد مراجعه به کارواش بیش تر است و این می تواند موجب ایجاد درآمد فصلی شود.

تاسیس کارواش

تجزیه و تحلیل رقبا پیش از تاسیس کارواش صنعتی

برای تاسیس کارواش صنعتی، شما باید شروع به تجزیه و تحلیل موقعیت تجاری و مسکونی منطقه ای کنید که قصد افتتاح کارواش در آن را دارید. در این مرحله باید از رقبا بازدید کنید، نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی نمایید و از وضعیت قیمت گذاری خدماتی که ارائه می دهند، مطلع شوید. شما می توانید به عنوان مشتری از رقبای اصلی بازدید کنید و کیفیت خدماتی که عرضه می کنند را مشاهده نمایید. هنگام تجزیه و تحلیل رقبا، باید موارد زیر را دریابید:

  • میانگین قیمت خدمات شستشوی خودرو در کارواش رقبا چه میزان است؟
  • رقبا از چه تجهیزاتی استفاده می کنند؟
  • چه خدماتی توسط این رقبا ارائه می شود؟
  • مزایا و معایب خدماتی که رقبا برای مشتریان در نظر گرفته اند، شامل چه مواردی می باشد؟
  • چگونه کارواش های رقیب به صورت آفلاین و اینترنتی در حال پیشرفت هستند؟
  • آیا رقبا خدمات اضافی نیز برای مشتریان در نظر می گیرند؟
  • سرعت و کیفیت خدمات در این کارواش ها چه میزان است؟
  • چه تخفیفاتی برای مشتریان در نظر گرفته شده است؟

برای تاسیس کارواش صنعتی باید تا حد امکان اطلاعات بیشتری در مورد رقبای خود کسب کنید. به خصوص وقتی صحبت از نقاط قوت و ضعف آنها در میان باشد. می توانید با یک جستجوی اینترنتی، اطلاعاتی را در مورد رقبای خود به دست بیاورید و از این طریق بدانید که آن ها از چه طریقی توانسته اند به موفقیت برسند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دو =