خرید بوستر پمپ آبرسانی – قیمت بوستر پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ چیست – بوستر پمپ آبرسانی – بوستر پمپ آتش نشانی – بوستر پمپ کوشش – بوستر پمپ دور متغیر – بوستر پمپ آب – بوستر پمپ ابارا – بوستر پمپ پنتاکس – قیمت بوستر پمپ – تفاوت پمپ و بوستر پمپ – لیست قیمت بوستر پمپ – قیمت بوستر پمپ آتش نشانی – بوستر پمپ خانگی – مدار فرمان بوستر پمپ – بوستر پمپ آبرسانی چیست – کاربرد بوستر پمپ – بوستر پمپ پمپیران – بوستر پمپ بیمارستان – بوستر پمپ بهداشتی – بوستر پمپ

lowara
Stream-pump-logo
Pentax
SAER
pedrolloe
VICTORI
DAB-pump-logo
PUMPIRAN-logo
Grundfos

بوستر پمپ چیست ؟ کارایی های بوستر پمپ چیست ؟

 • بوستر به مجموعه متصل شده از چندین پمپ می باشد که به صورت موازی با هم کلکتور کشته اند . از مجموع فشار پمپ ها و آبدهی می توان در نهایت در سیستم مصارفی استفاده نمود .
 • در هنگامی که نمی دانیم مصرف کننده ما در زمان های مختلف دارای مصرف ناهمگون می باشد و چه میزان می باشد آنگاه باید به فکر بوستر پمپ باشید . با توجه به نوسانات مصرف آب در زمان های مختلف بوستر باید تهیه نمود که دارای آبدهی های مختلف و به قول معروف دور ثابت می باشد .
 • از انواع بوستر پمپ آبرسانی می توان در ساختمان های بلند با جمعیت زیاد – جهت مصارف آتش نشانی – مصارف صنعتی و زمین های کشاورزی – فواره ها و آبنما های شهری – بیمارستان ها و مجتمع صنعتی و تجاری استفاده نمود . البته کاربرد بوستر پمپ به این موارد خطم نمی شود و در کاربردهای فراوانی می توان از بوستر استفاده نمود .
 • بوستر ها بر دو نوع دور ثابت و دور متغیر می باشد . هنگامی که فشار کار و آبدهی مصرف شما ثابت می باشد و با پمپ قابل تامین نمی باشد آنگاه باید از بوستر دور ثابت با ظرفیت آبدهی و فشار کاری ثابت استفاده نمود . در غیر این صورت در هنگامی که نیاز شما به میزان آب مصرفی متفاوت می باشد باید از یک بوستر پمپ دور متغیر استفاده نمود .
 • بوستر دور متغیر متناسب با نیاز مصرفی دور آن به صورت اتوماتیک متغیر شده و تولید دبی و فشار های متناسب با نیاز شما می نمایید . در بوستر های دور متغیر اکثر از تابلو های اینورتر دار به کنترل برد های دیجیتالی استفاده می شود . در این مورد بوستر ها رو بر حسب ماکزیمم مصرف ساعتی و حداقل فشار درخواستی در شبکه طراحی و تولید می کنند .
 • قسمت های اصلی یک بوستر شامل : الکتروپمپ ها ، شاسی اصلی ، کلکتور حرکتی ، کلکتور مکش ، تجهیزات کنترل فشار ، تابلوی کنترل و فرمان می باشد . که اصلی ترین قسمت بوستر ها ، تابلوی کنترل و فرمان و تجهیزات کنترل فشار آن است .
 • در بوستر پمپ با تکنولوژی روز ، روشن و خاموش شدن پمپ ها به صورت نوبتی در یک ردیف می باشد که براي كنترل فشار از دو پرشر سوئيچ استفاده مي شود . اولین پرشر سوئیچ  برای حداکثر فشار و پرشر سوئیچ دوم برای حداقل فشار تنظیم می شود . در  تعویض به نوبت الکتروپمپ ها این امر باعث می شود همه ی پمپ ها به نوبت کار کرده و در این صورت استهلاک بوستر به حداقل می رسد .

بوستر پمپ پنتاکس ایتالیا

( دو پمپ دور ثابت و دور متغیر ) 

بوستر پمپ پنتاکس ایتالیا

 مدل پمپ پنتاکستوان(HP)حداکثر آبدهی(m3/h) حداکثر ارتفاع(m)كلكتور ورودي (اینچ)كلكتور خروجي (اینچ)
2CM160/012x1.512.640.51 ½1 ½
2CM210/012x2.214.450.51 ½1 ½
2CMT160/012x1.512.640.51 ½1 ½
2CMT210/012x2.214.450.51 ½1 ½
2CMT310/012x316.858.51 ½1 ½
2CMT4002x43046.532
2CMT5502x5.53656.132
2CB160/012x1.512531 ½2
2CB210/012x215581 ½2
2CB310/012x318641 ½2
2CB400/012x42466.922 ½
2CBT160/012x1.5125321 ½
2CBT210/012x2155821 ½
2CBT310/012x3186421 ½
2CBT400/012x42466.92 ½2
2CBT600/012x5.52478.72 ½2
2CBT751/012x7.530902 ½2
2CBT10002x106086.432
2CBT12502x12.56093.332
2CBT15002x157298.732
2CB160/002x1.512531 ½1 ½
2CB210/002x215581 ½1 ½

نحوه نصب بوستر پمپ – محاسبات بوستر پمپ – کاتالوگ بوستر پمپ – بوستر پمپ لوارا – بوستر پمپ کارخانه – بوستر پمپ فشار بالا – بوستر پمپ دبی بالا – بوستر پمپ دور ثابت – بوستر پمپ ابارا – بوستر پمپ آب – بوستر پمپ صنعتی – بوستر پمپ پدرولا – بوستر پمپ ایتالیایی – بوستر پمپ ایرانی – بوستر پمپ کوچک – بوستر پمپ های مختلف – انواع بوستر پمپ آب – انواع بوستر های پمپ آب – نمایندگی بوستر پمپ – خیابان سعدی بوستر پمپ – مرکز فروش بوستر پمپ – تولید بوستر پمپ – تعمیرات بوستر پمپ – پیشنهاد بوستر پمپ مناسب

بوستر پمپ

یک مجموعه از چند پمپ که به صورت موازی با هم متصل شده و با هم کار میکنند تا مجموع آب مصرفی (دبی مورد نیاز) و همچنین فشار اب مورد نیاز برای رسیدن اب با فشار کافی به دورترین مصرف کننده را فراهم کنند.

این بوسترها در مکانهای مختلفی از جمله تاسیسات داخل ساختمانها، شبکه های انتقال اب شهری(شبکه های هیدرولیک) سیستمهای آبیاری پارکها و فضاهای سبز، سیستمهای آتش نشانی، مجتمع های بزرگ و پر مصرف مثل ادارت یا سازمانها و مخصوصا بیمارستانهای، فرودگاهها و مراکز صنعتی و غیره کاربرد دارد.

مزایای استفاده :

 • دامنه وسیعی از دبی ها ی مورد نیاز و فشارای مورد نیاز را می تواند پوشش دهد.
 • با توجه به متغیر بودن میزان مصرف بجای استفاده از یک پمپ بزرگ با دبی بالا از این روش استفاده می شود. این عمل باعث می شود که کار بین پند پمپ کوچکتر تقسیم شود که از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار حائز اهمیت است.
 • هر گاه یکی از پمپ ها دچار مشکل شود، می‌توان بدون اینکه در کار دیگر پمپها اختلالی ایجاد شود به تعمیر با تعویض آن پرداخت وسرویسکاری کرد.
 • جابجا کردن سیستم یا ارتقا یا تقلیل دادن سیستم به دلیل استقالی که در بین پمپها وجود دارد به راحتی امکان پذیر است.
 • اصولا در سیستم ها بوستر پمپ، با توجه با اهمیت یا میزان مصرف، علاوه بر پمپهای اصلی یک یا چند پمپ به صورت آماده به کار قرار داده می شود. مثلا در سیستمهای آبرسانی به واحدهای ذوب فلزات و … که رسیدن اب از اهمیت ویژه ای برخوردار است این عمل باعث افزایش ایمنی کار می‌شود. از طرفی وجود پمپهای آماده بکار باعث می شود در صورت خرابی یا خارج شدن پمپها از مدار، بلافاصله این پمپها وار مدار شوند. و همچنین نیازی به کار دائم همه پمپها نباشد.

در مجموعه بوستر پمپها می توان از انواع الکتروپمپها برای توازی کار و اتصال آنها به کالتور استفاده کرد: این پمها شامل:

بوستر سانتریفوﮊ ،  بوستر چرخ دنده ای یا  بوستر رفت و برگشتی  می‌باشند.

بوستر سانتریفیوژ 

این بوستر پمپ ها به گونه ای هستند که انتقال انرﮊی از آنها به سیال به طور دائمی انجام می شود.

پمپ های سانتریفوﮊ انتقال انرژی را از طریق چرخش پروانه و تبدیل آن به انرژی جنبشی در سیال و نهایتا با استفاده از قسمت حلزونی شکل و به صورت افزایش فشار عمل پمپاژ را انجام می دهند. نکته مهمی که در بوستر پمپ هایی که از پمپهای سانتریفیوژ استفاده می کنند وجود دارد مسئله هواگیری است. پس از راه اندازی پمپ و اطمینان از ورود سیال به داخل بوستر پمپ، باید از خروج کامل هوا یا گاز حبس شده در داخل بوستر پمپ نیز اطمینان حاصل نمود. حالت دوم بوستر پمپها استفاده از پمپهای  چرخ دنده ای  هستند که از نوع پمپهای دورانی به شمار می آیند. بوستر پمپ های چرخ دنده ای از دو قسمت جداره ثابت و قسمت مدور که شامل یک محور گردان با چرخ دنده می باشد، تشکیل شده اند. در بوستر پمپ های چرخ دنده ای مقداری مایع بین دنده های چرخ دنده بوستر پمپ به اصطلاح به تله می افتد و در اثر چرخیدن چرخ دنده ها این مایع به قسمت خروجی بوستر پمپ رانده می شود. نکته مهم در مورد این نوع بوستر پمپ ها آن است که هرگز نباید آنها را در حالی که شیر خروجی بوستر پمپ بسته است روشن نمود؛ چرا که در این حالت، اگر هیچ شیر اطمینانی در مسیر تخلیه‌ی بوستر پمپ وجود نداشته باشد، یا خود پمپ از بین می رود و یا اینکه لوله تخلیه می‌شکند. حالت سوم از بوستر پمپها، پمپهای رفت و برگشتی می باشد. در این گونه بوستر پمپ ها حرکت دورانی میل لنگ را تبدیل به حرکت رفت و برگشتی پیستونی در یک سیلندر شده که با برگشت به عقب پیستون در سیلندر حالت مکش ایجاد شده و در نتیجه سیال از طریق یک شیر ورودی داخل سیلندر می شود. با حرکت پیستون به طرف جلو دریچه ورودی بسته و مایع از طریق شیر خروجی به خارج رانده می شود. از این پمپ ها در جاهایی که نیاز به جا به جا کردن سیالی با حجم کم ولی فشار بالا می باشد استفاده می کتتد. نکته بسیار مهم در مورد این بوستر پمپ ها آن است که هرگز نباید آنها را در حالی که شیر خروجی بوستر پمپ بسته است روشن نمود.

 یک مجموعه بوستر شامل قسمتهای اصلی زیر می‌باشد:

 1. پمپهای الکتریکی که همگی بر روی یک شاسی اصلی که به زمین ثابت شده است قرار داده شده اند.
 2. کلکتور مکش که آب ورودی برای پمپاژ از داخل آن تامین می شود. این قسمت خود شامل بخشهای شیر قطع و وصل، صافی، لرزه گیر، فلنج، مهره و ماسوره می باشد. این قسمت در واقع از یک سمت به پمپها متصل بوده و ورودی آن به منبع آب اصلی که قرار است پمپاژ شود متصل می شود.
 3. کلکتور دهش که خروجی پمپها به داخل آن تزریق می شود. این بخش شامل شیر یکطرفه، لرزه گیر، فلنج و مهره ماسوره می باشد.
 4. تابلو فرمان و و کنترلی که ممکن است شامل سیستمهای PLC برای تاسیسات بزرگ یا دیگر سیستمهای کنترلی باشند.
 5. تجهیزات اندازه گیری و کنترل فشار
 6. مخزن دیافراگمی
 7. سوئیچ فشار
 8. تراسمیتر فشار
 9. مانومتر

از نقطه نظر کنترل فشار بوستر پمپها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

بوستر پمپهای دور ثابت و بوستر پمپهای دور متغیر

بوستر پمپهای دور متغیر که دارای تکنولوژی جدیدتری می باشند از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه تر هستند. و متناسب با فشار و دبی مورد نیاز این قابلیت را دارند که دوران پروانه کاهش یا افزایش پیدا کند.

همانند دیگر پمپها، الکتروموتورهای به کار رفته در این مجموعه از پمپها نیز دارای دو دسته تکفاز با ولتاژ کاری ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت و فرکانس ۶۰-۵۰ و سه فاز با ولتاژ کاری ۳۸۰ ولت و فرکانس ۵۰-۶۰ هرتز می باشند.

در بوستر پمپهای دور ثابت برای کنترل فشار از دو سوئیچ فشار استفاده می شود. یکی از سوئیچ ها برای حداکثر فشار و سوئیچ فشار دوم برای حداقل فشار تنظیم می شوند. با وصل شدن مدار ، خبر رسیدن فشار آب به حداقل یا حداکثر فشار توسط این سنسورها  به تابلوی کنترل می رسد، و تابلوی فرمان بسته به حداقل یا حداکثر بودن فشار دستورات لازم جهت روشن شدن الکتروپمپ ها یا خاموش شدن نوبتی الکتروموتور ها را صادر می‌کند. در بوستر پمپ های دور ثابت از چند منبع دیافراگمی با ظرفیت های ویژه استفاده می شوند. در مدت زمانی که یک یا چند الکتروموتور با هم روشن و فعال میباشد، علاوه بر تامین آب مورد نیاز مقدار اضافی آن در دیافراگم منبع دیافراگمی ذخیره شده و باعث افزایش تدریجی فشار سیستم و رسیدن آن به فشار سوئیچ ماکزیمم می‌گردد که بدین وسیله دستور خاموش شدن الکترو موتورهای روشن توسط مدار فرمان صادر گردد. پس از این حالت آب مصرفی از منبع دیافراگمی به شبکه مصرف وارد می شود. با مصرف آب درون دیافراگم ، فشار سیستم پایین می آید تا به فشار پرسوئیچ مینیمم برسد، در این حالت دستوری به مدار فرمان ارسال می شود که فشار سیستم کاهش یافته ، در این شرایط مدار فرمان دستور روشن شدن الکترو پمپها را صادر می نماید تا فشار سیستم افزایش پیدا کند.

در بوستر پمپ های دور متغیر هدف ایجاد فشار ثابت با تغییرات اب مصرفی می باشد. یکی از پیشنهادهایی که برای این منظور ارائه شده است، استفاده از الکتروموتور با دور متغیر است. اساس کار این نوع از پمپها کاملا مانند پمهای با دور ثابت است با این تفاوت که در این نوع از پمپها با استفاده از یک اینورتر و تغییراتی که در برنامه فرکانسی برق شهری توسط تابلو کنترل ایجاد می شود، می توان به یک سیستم پمپاژ با دور متغیر دست یافت بوستر پمپ های دورمتغیر به منبع دیافراگمی نیاز ندارند چرا که  مقدار ابی که توسط پمپ ازسال می شود دقیقا برابر میزان مصرف می باشد. در نتیجه نیازی به استفاده از منبع دیافراگمی برای ذخیره سازی نیست. به بیان دیگر اساس و منطق این نوع پمپها بر اساس کنترل فازی (Fuzzy logic) می باشد. از دیگر مزایای متغیر بودن دور موتور می توان به حذف ضربه قوچ در شبکه مصرف به دلیل روشن و خاموش نشدن آنی الکتروپمپ، ثابت بودن کامل فشار سیستم و عدم نیاز به ذخیره سازی آب در حد فاصل دو فشار در مقایسه با بوستر پمپهای دور ثابت، کاهش فضای اشغال موتورخانه با حذف منبع دیافراگمی، کاهش استهلاک کوپلینگ ها و قطعات متحرک الکتروپمپ ها ، افزایش عمر مفید بوستر پمپ و اجزا تشکیل دهنده آن، کاهش هزینه های سرویس و نگهداری ، کاهش هزینه های مستمر برق مصرفی تا ۳۰% بدلیل متناسب بودن شدت جریان برق مصرفی با دور الکتروموتور و حذف شدن جریان راه اندازی در مقایسه با بوستر پمپهای دور ثابت به هنگام روشن شدن آنی الکتروپمپ ها اشاره کرد.

برای اطمینان از صحت عملکرد بوستر پمپ و افزایش عمر مجموعه باید موارد زیر به صورت دوره ای مورد چک شود:

 • توان (آمپر) مصرفی بوستر باید با استفاده از آمپرمتر مرتب چک شود
 • فشار مکش، فشار رانش و دبی بوستر پمپ
 • استفاده از سیستمهای عیب یابی ارتعاشی(condition monitoring ) برای کنترل مقدار صدا و ارتعاشات بوستر
 • کنترل نشتی از بوستر و اتصالات
 • مشخصات سیال خروجی از نظر دما و ذرات
 • کنترل دمای محفظه بیرینگ
 • کنترل سطح مایع در مخازن

 شرکتهای اصلی ساخت بوستر پمپها، شرکت پمپ داب(DAB)ایتالیا، GRUNDFOS، Pentax و … می باشند. همچنین از جمله بزرگترین سازندگان تابلوهاي فرمان مجهز به سيستم كنترل هوشمند PLC ماركهاي SMART ، FATEK ، ARRAY  دارای شهرت جهانی هستند.

همانطور که بیان شد در بوستر پمپهای دور متغیر، نیاز به یک اینورتر می باشد تا با تغییر در فرکانس برق شهری این هدف را حاصل سازد به همین منظور شرکتهای مختلفی از جملهINVT، DANFOSS ، LENZE ، LG(LS) ، EURADRIVES ، RHYMEBUS  اقدام به ساخت و ارائه اینورتر به همین منظور نموده اند.

بوستر پمپ لوارا ایتالیا 

بوستر پمپ لوار ایتالیا

  مدل  شرحتوان (کیلو وات)آبدهی (L/min)رتفاع  (m)
GMD20/4HM9Tبوستر پمپ دور ثابت دو پمپه سه فاز2 x 0.980-24048-20
GMD20/2HM7Tبوستر پمپ دور ثابت دو پمپه سه فاز2 x 0.7540-14050-20
TKS/4HM9ZTبوستر پمپ دور متغیر تک پمپه تک فاز1 x 0.940-12048-20
GTKS20/4HM9ZTبوستر پمپ دور متغیر دو پمپه تک فاز2 x 0.980-24048-20
GMD20/SV809F40Tبوستر پمپ دور ثابت دو پمپه سه فاز2x4160-46060-115

بوستر پمپ پدرولا ایتالیا

بوستر پمپ پدرولا ایتالیا

بوستر پمپ داب ایتالیا 

 

بوستر پمپ داب ایتالیا

مدل بوستر پمپ دابولتاژ(V)قدرت (HP)ارتفاع (بار فشار)دبی (m³/h)کلید تحت فشار (bar)
۲JET-102M220۲ × ۱5۶.۶ - ۳۲.۵ - ۴
۲JET-132M220۲ × ۱.۳4.6۹.۶ - ۳۲.۵ - ۴
۲JET-151M220۲ × ۱.۵6.1۹.۴ - ۵۳.۳ - ۵
۲JET-251M220۲ × ۲.۵ ۲6.4۱۴ - ۷.۲۳.۳ - ۵
۲JET-251T380۲ × ۲.۵6۱۴.۴ - ۷.۲۳.۳ - ۵
۲EURO50/50M220۲ × ۱.۳6.5۷.۶-۵.۲۴-۵.۵
۲EUROINOX40/80M220۲ × ۱.۳5.510-6۳.۸-۵.۲
۲KVC-85/120380۲ × ۴10.5۲۲ - ۲۸.۵ - ۱۰
۳KVC-60/120380۳ × ۳7.5۳۳ - ۲۴.۵ - ۶.۵
۳KVC-85/120380۳ × ۴10.5۳۳ - ۲10-8
۲ PULSAR DRY 65/50M220۲ × ۱.۶8۷.۶-۵۵-۶.۵
۲ PULSAR DRY 65/50T380۲ × ۱.۶8۷.۶-۵.۵۵-۶.۵
۲K45/50M220۲ × ۱.۵5.2۱۰.۸-۶۲.۹-۴.۶
۲K55/50M220۲ × ۲.۵6.212-7۳.۴-۵.۳
۲K55/50T380۲ × ۲.۵ ۲6.212-7۳.۴-۵.۳
۲K55-100T380۲ × ۳6.2۱۸ - ۱۰۳.۵ - ۵.۵
۲K66-100T380۲ × ۴7.3۱۸ - ۱۰۴.۳ - ۶.۵
۲K90-100T380۲ × ۵.۵8.4۲۱ - ۱۴۵.۵ - ۸
۲K55-200T380۲ × ۵.۵5.2۳۴ - ۱۶۴.۳ - ۵.۱
۲K70/300T380۲ × ۷.۵7.6۴۸-۱۶۴.۵-۷.۳
۲K80-300T380۲ × ۷.۵9.5۴۹.۲-۳۰۶.۵-۸.۵
۳K55-200T380۳ × ۵.۵5.2۵۱ - ۲۴۴.۳ - ۵.۱
۳K70/300T+KVCX65/50T380۳ × ۷.۵7.6۶۶-۶۴.۵-۷.۳

بوستر پمپ سایر ایتالیا SAER PUMP ITALY

بوستر پمپ سایر ایتالیا SAER PUMP ITALY

مواد ساختن پمپهای سانتریفوژ

اکثرا پروانه و بدنه از مواد مقاوم در مقابل خوردگی و سایش ساخته می‌شوند.همچنین  در ساختمان پمپهای سانتریفوژ فولاد ضد زنگ ، نیکل ، لاستیک ، پلی پروپیلن بکار می‌روند.

مزایا پمپ آب سانتریفیوژ :

 • عملکرد ساده
 • کم هزینه و نگهداری آسان
 • کارکرد بی صدا
 • دارای رنج وسیعی از فشار، جریان و ظرفیت
 • کم حجم و قابل نصب در مکان های کوچک

معایب پمپ آب سانتریفیوژ :

 • قادر به ایجاد فشارهای بالا نمی باشد. مگر اینکه از پمپهای چند مرحله ای استفاده شود.
 • قابلیت انتقال مایعاتی با چسبندگی بالا را ندارند.

ساختمان پمپ:

چند مولفه هستند که تقریبا در هر پمپ گریز از مرکز وجود دارد. این اجزاء عبارتند از:

 پروانه

 پوشش سبک و یا دیفیوزر

 شفت

روکش شفت

بلبرینگ

درزبند

این قطعات را می توان به دو دسته انتهای مرطوب و انتهای مکانیکی تقسیم کرد.

انتهای مرطوب پمپ شامل پوشش دیفیوزر و پروانه است که مستقیما با مایع پمپاژ در تماس هستند و علت نام گذاری آن نیز به همین دلیل بوده است.

قسمت مکانیکی شامل بقیه موارد ذکر شده در بالا می باشد.

شفت پمپ

پروانه بر روی یک شفت نصب شده است. شفت معمولا از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است و برای اتصال با پروانه استفاده می‌شود. شفت‌ها باید با دقت طراحی و ساخته شوند. شفتی که از نظر اندازه دقیق نباشد، می تواند منجر به افزایش لرزش پمپ، عمر کوتاهتر یاتاقانها، افزایش پتانسیل شکست شفت و در نهایت کاهش عمرپمپ شود. همچنین، یک شفت با حد دوام بیش از حد نیاز می تواند هزینه پمپ را افزایش دهد.

روکش شفت :

در اکثر پمپ ها، بخشی از شفت که تحت تنظیم آب بندی قرار دارد، با روکش شفت پوشیده شده است. روکش شفت آستری فلزی(معمولا برنز یا فولاد ضد زنگ) .روکش شفت برای قرار دادن پروانه به طور صحیح بر روی شفت و همچنین محافظت از شفت استفاده می شود.

ترتیب آب بندی

محلی که شفت از داخل پوشش پمپ عبور می کند، جعبه چسبندگی نامیده می شود.( در واقع در این محل بین قسمت مرطوب پمپ و قسمت مکانیکی اتصال برقرار می‌شود.) برای ایجاد آب بندی شکاف بین شفت و دیوار جعبه بایستی از دستورالعمل آب بندی استفاده شود.

درزگیر مکانیکی چگونه کار می کند؟

درزگیرهای مکانیکی در طراحی، عملکرد و هزینه متنوع هستند. ساده ترین آب بند از چند قسمت تشکیل شده است: یک صفحه ثابت، یک صفحه چرخشی، یک درزگیر آب بندی، و یک فنر.

درزگیر آب بندی از یک طرف به طور مستقیم به شفت پمپ و از سمت دیگر به طور مستقیم بر روی پوسته پمپ قرار می گیرد.

حلقه آب بندی ثابت، گاهی اوقات به عنوان حلقه ثانویه نامیده می شود، به درزگیر اب بندی متصل شده و در محل اطراف شفت پمپ قرار دارد.

حلقه آب بندی دوار، گاهی اوقات به عنوان حلقه اولیه نامیده می شود، از یک سمت به وسیله یک عنصر الاستومری به شفت و از سمت دیگر توسط فنر فشرده به حلقه ثابت پرس شده است.

فنر فشرده با چفت شدن بر روی یک کلیپ نگهدارنده یا بست اتصال به حلقه اولیه چرخش  فشار اعمال می کند.

از آنجایی که حلقه ثابت با درزگیر اب بندی شده و حلقه دوار با شفت آب بندی شده، تنها راهی که مایهع می تواند نشت کند، از بین حلقه هاست که توسط فنر به هم فشرده شده اند.

وقتی شفت می چرخد، صفحه دوار حول صفحه ثابت حرکت می کند. مقدار بسیار کمی از مایع به وسط د صفحه نفوذ می کند اما بر اثر حرارت ناشی از اصطکاک بین دو صفحه بخار می شوند. همین مقدار بسیار کم مایع برای سرد نگه داشتن و روغنکاری دو صفحه کافیست.

بلبرینگ پمپ

انتهای قسمت مکانیکی بر روی یاتاقان قرار دارد. به طور کلی، پمپ های سانتریفیوژ با بلبرینگ ضد لغزش استاندارد مجهز شده اند. این یاتاقانها، مشابه یاتاقانهایی هستند که در همه موتورهای الکتریکی و اتوموبیلها هستند و برای روانکاری  آنها روغن یا گریس را روغن استفاده می شوند.

شفت پمپ بر روی یاتاقانها نگه داشته می شوند که باید بتوانند تمام نیروهای حاصل از وزن شفت و نیروهای چرخشی پروانه و … را تحمل کرده  دارای عمر مفید و کافی باشد.

در قسمت فوق اجزا سارنده پمپ بیان شد. اما پمپ به تنهایی قادر به انجام کاری نیست و باید نیرومحرکه خارجی شفت پمپ را به حرکت در آورد. در ادامه نیروی محرکه پمپ معرفی می شود.

محرک: که ممکن است به صورت الکتریکی، دیزلی یا توربینی باشد. در حالت الکتریکی که مرسوم تر است با استفاده از انرژی الکتریکی یک بوسیله یک الکتروموتور(با ساختار ژنراتور) به انرژی دورانی مورد نیاز برای پمپ تبدیل می‌کنند. در حالت دیزلی، همانند موتورهای درون سوز، با سوختن گازوئیل در داخل موتورهای سیلندر پیستونی و تبدیل انرژی رفت و برگشتی حاصل از احتراق سوخت به حرکت دورانی در میل لنگ، نیرومحرکه لازم برای چرخش محور پمپ فراهم می‌شود.

فروشگاه ایران پمپ – تامین کننده تجهیزات صنعتی و کشاورزی شامل پمپ آب ، کارواش خانگی و صنعتی ، تجهیزات آبیاری ، کمپرسور هوای فشرده : 

ایران پمپ نمایندگی پمپ پنتاکس ایتالیا Pentax : فروش انواع پمپ آب خانگی پنتاکس ایتالیاپمپ چاه آب پنتاکس ایتالیا – پمپ شناور پنتاکس ایتالیا – کف کش پنتاکس ایتالیا – پمپ دو اسب پنتاکس ایتالیا – لجن کش پنتاکس ایتالیا – بوستر پمپ پنتاکس ایتالیا – ست کنترل پنتاکس ایتالیا – هیدرو تانک پنتاکس ایتالیا با قیمت مناسب از نمایندگی پنتاکس ارائه می گردد . پمپ پنتاکس ایتالیا به عنوان معروفترین پمپ در مصرف خانگی در حال حاضر در ایران می باشد که دارای قیمت متوسط و کیفیت قابل قبول می باشد .

ایران پمپ نمایندگی پمپ لوارا ایتالیا LOWARA : شامل پمپ استیل لواراپمپ صنعتی لوارالجن کش لواراکف کش لوارا – پمپ عمودی لوارا – پمپ طبقاتی لوارا – شناور لوار ایتالیا می باشد . پمپ لوار ایتالیا به عنوان معروف ترین پمپ صنعتی در حال حاضر در ایران شناخته می شود . قیمت این پمپ بالا و همچنین کیفیت بالایی را دارا می باشد .

ایران پمپ نمایندگی پمپ آب داب ایتالیا DAB : شامل پمپ آب خانگی دابپمپ یک اسب دابپمپ سیرکولاتور داب ایتالیا – پمپ کف کش دابپمپ لجن کش دابپمپ شناور دابپمپ استیل دابپمپ عمودی داب – پمپ زمینی داب می باشد . پمپ داب یکی از بهترین ها در نوع خود می باشد . در بین پمپ های داب می توان سری های زمینی آن را معروفترین مدل آن دانست . کیفیت خوب و قیمت مناسب کمی بالا را دارا می باشد .

ایران پمپ نمایندگی پمپ پدرولا ایتالیا Pedrollo : شامل پمپ آب پدرولا پمپ آب خانگی پدرولا ایتالیاکف کش پدرولا ایتالیا – پمپ زمینی پدرولا ایتالیا – پمپ نیم اسب پدرولا ایتالیاپمپ بشقابی پدرولا ایتالیا می باشد . پمپ پدرولا از لحاظ کیفیت با توجه به استفاده از جنس استیل در پروانه های خود توانسته جایگاه ویژه ای از لحاظ کیفیت دارا باشد ، البته همین مورد باعث قیمت بالای آن و واردات و خرید کمتر آن در بازار ایران دانست .

ایران پمپ نمایندگی پمپ استریم چین Stream : شامل کف کش استریمپمپ خانگی استریملجن کش استریم – پمپ عمودی استریم – ست کنترل استریم توسط ایران پمپ و با قیمت ارزان به سراسر کشور ارسال می گردد .

فروش انواع پمپ آب سایر ایتالیا : شامل پمپ آب خانگی سایر ایتالیا – پمپ آب سایر ایتالیا – کف کش سایر ایتالیا – پمپ سانتریفیوژ سایر ایتالیا – پمپ شناور سایر ایتالیا از طریق ایران پمپ عرضه می گردد و در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد. 

فروش انواع پمپ آب ویکتوری چین ، پمپ ویکتوری چین یا پمپ هاچاسو پین دارای کیفیتی خوب و قیمت مناسب در بین برند های چینی می باشد . فروش پمپ آب ویکتوری چین شامل پمپ آبپمپ آب خانگی  – پمپ دو اسب ویکتوری – پمپ کف کش ویکتوری – ست کنترل ویکتوری توسط فروشگاه ایران پمپ خدمت کاربران گرامی ارائه می گردد .

فروش انواع پمپ آب کشاورزی و صنعتی پمپیران : فروش انواع مختلف پمپ پمپیران شامل سری زمینی WKL – پمپیران ETA – پمپیران شناور – پمپیران تعویض سیل و کوپله کاری با انواع الکتروموتور های موتوژن تبریز و الکتروموتور های اروپایی توسط بازرگانی ایران پمپ صورت می پذیرد .

ایران پمپ نمایندگی پمپ اتاترون ایتالیا ETATRON : فروش تخصصی انواع پمپ تزریق ( دوزینگ پمپ ) با دبی و فشار های مختلف برای کاربری صنعتی و استخری به سراسر کشور ارسال می گردد . فروش انواع پمپ اتاترون پیستونی و دیافراگمی مخصوص تزریق انواع مواد شیمیایی به داخل آب خدمت کاربران فروشگاه ایران پمپ با قیمت مناسب به فروش می رسد .

ایران پمپ نمایندگی مخازن دیافراگمی آکوا فوس تایوان AQUAFOS : فروش و واردات انواع مخزن و منبع دیافراگمی تایوانی آکوافوس در ایران توسط ایران پمپ به سراسر ایران ارسال می گردد . این برند به عنوان یک برند تایوانی معروف دارای تکنولوژی جدید تولید منبع دیافراگمی در سری های تازه خود گردیده است . کیفیت مناسب و قیمت مناسب آن وجه تمایز آن نسبت به منابع ایتالیایی می باشد . 

نمایندگی هانتر آمریکا HUNTER : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری هانتر آمریکا ، شامل : آبپاش هانترآبپاش مخفی شونده هانتر – کنترلر هانتر – شیر برقی هانتر – سنسور هانتر و … می باشد . کیفیت و قیمت مناسب واردات محصولات آبیاری هانتر باعث محبوبیت این برند و رونق بسیار آن در ایران شده است .

نمایندگی آکوا تایوان AQUA : آب نیرو نماینده و وارد کننده تجهیزات آکوا تایوان در ایران می باشد . محصولات آبیاری آکوا شامل انواع آبپاش آبیاری آکواتایمر آبیاری آکواکنترلر آبیاری آکوا و فواره های باغبانی آکوا – انواع اتصالات شیلنگی آکوا می باشد . این محصول دارای قیمت و کیفیتی بسیار مناسب نسبت به دیگر محصولات مشابه تایوانی می باشد.

نمایندگی اوربیت آمریکا ORBIT : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری اوربیت آمریکا در ایران به صورت تخصصی توسط فروشگاه ایران پمپ صورت می گیرد . محصولات آبیاری اوربیت شامل انواع آبپاش مخفی شونده اوربیتتایمر آبیاری اوربیت – شیر برقی اوربیت – شیر اتوماتیک آبیاری اوربیت – کنترلر آبیاری اوربیت و مه پاش اوربیت کم فشار – مه پاش اوربیت رستورانی می باشد . این کالا دارای کیفیت عالی و با قیمتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد .

نمایندگی کی رین آمریکا K-Rain : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری کی رین آمریکا در ایران شامل آبپاش مخفی شونده کرین (K-Rain)شیر برقی کرینکنترلر کرین و … می باشد . کیفیت خوب با قیمتی عالی به سراسر ایران ارسال می گردد .

نمایندگی فیتکو انگلیس Fitco : فروش و واردات انواع نازل مه پاش فیتکو انگلیس – عرضه انواع مه پاش رستورانمه پاش کافه – آبپاش جلو رستوران توسط گروه ایران پمپ و ارسال به سراسر کشور خدمت مشتریان گرامی عرض می گردد . فیتکو انگلیس دارای نازل مه پاش کم فشار با کیفیتی عالی و قیمت مناسب می باشد .

فروش انواع فیلتر دیسکی آزود AZUD اسپانیا در ایران توسط فروشگاه ایران پمپ و ارسال به سراسر کشور ارسال می گردد . فیلتر دیسکی آزود دستی و فیلتر اتوماتیک آزود اسپانیا در ایران دارای کیفیتی خوب و قیمتی کمی گران در بازار ایران عرضه می گردد .

نمایندگی ویرسا اسپانیا VYRSA : فروش و واردات انواع آبپاش ویرسا اسپانیا در سایت ایران پمپ نمایندگی آبپاش ویرسا خدمت مشتریان عزیز به سراسر کشور ارسال می گردد . آبپاش زراعی و آبپاش برنجی ویر اسپانیا دارای کیفتی بسیار خوب و با قیمتی عالی در بازار ایران معروف گردیده است .

ایران پمپ نمایندگی کارواش اینتر ایتالیا INTERPUMP : فروش و واردات انواع پمپ پیستونی و پمپ کارواش اینتر ایتالیا در فروشگاه اینترنتی ایران پمپ به عنوان نمایندگی کارواش اینتر ایتالیا عرضه می گردد . کارواش ۲۰۰ بار اینتر ایتالیا و کارواش ۱۰۰ بار اینتر ایتالیا با قیمتی مناسب و کیفتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد .

ایران پمپ نمایندگی کارواش برتولینی ایتالیا BERTOLINI : فروش انواع کارواش برتولینی – پمپ پیستونی برتو ایتالیا – پمپ کارواش آب گرم برتو ایتالیا توسط فروشگاه اینترنتی پمپ ایران و ارسال به سراسر کشور . پمپ کارواش برتو دارای کیفیت خوب و قیمتی مناسب می باشند .

ایران پمپ نمایندگی کارواش بوش پمپ آلمان BOSCH PUMP : فروش انواع کارواش صنعتی بوش آلمان – پمپ پیستونی و پمپ پلانجری بوش پمپ آلمان در فروشگاه اینترنتی ایران پمپ . در حال حاضر کارواش بوش دارای قیمتی بسیار مناسب و با کیفیتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد .

فروش انواع کارواش خانگی هیوندای HYUNDAI : فروش انواع کارواش خانگی هیوندای در مدل های مختلف در توان های متفاوت . کارواش خانگی هیوندای دارای کیفیتی خوب و قیمت مناسب می باشد .

فروش انواع پمپ کارواش پمپاک ایتالیا PUMPAK : پمپ کارواش پمپاک دارای مدل های صنعتی برنجی و استیل در فشار های متفاوتی باشد . کارواش پمپ دارای کیفتی متوسط و قیمتی بالا می باشد .

فروش انواع کمپرسور فینی ایتالیا FINI : فروش و واردات کمپرسور فینی ایتالیا در حدود دو دهه می باشد که در ایران جایگاه دارد . کمپرسور فینی ایتالیا دارای مدل های پیستونی ( کارواش صنعتی ) و اسکرو می باشد . قیمت مناسب و کیفیت عالی باعث فروش خوب این محصول در ایران شده است .

فروش انواع کمپرسور پاریچی ایتالیا Parise : کمپرسور پاریچی ایتالیا به عنوان کمپرسور فشار قوی شناخته می شود . این کمپرسور دارای رنج کاری ۳۰ تا ۴۰ بار فشار می باشد . کیفیت بالا و قیمت مناسب این کمپرسور ایتالیایی را خاص کرده است .

فروش انواع کمپرسور آبک ایتالیا ABAC : فروش و واردات انواع کمپرسور صنعتی آبک ایتالیا – این کمپرسور دارای قیمتی متوسط و همچنین کیفتی متوسط در بین دیگر رقیبان ایتالیایی خود می باشد .