پمپ – پمپ آب – قیمت پمپ آب

پمپ – پمپ آب – راهنمای انتخاب پمپ – پمپ کشاورزی – پمپ آبیاری – پمپ چاه آب – پمپ استخر – پمپ گلخانه – پمپ خانگی –  پمپ گریز از مرکز – انواع پمپ آب – پمپ چیست – پمپ سانتریفیوژ – پمپ آب چاه – پمپ آب کشاورزی – بهترین مارک پمپ آب خانگی  – قیمت پمپ آب 

lowara
SAER
Pentax
Grundfos
pedrolloe
VICTORI
DAB-pump-logo
Stream-pump-logo
PUMPIRAN-logo

پمپ  

عملکرد پمپهای گریز از مرکز:

در پمپهای گریز از مرکز، مایع به قسمت مرکز پمپ وارد شده و بر روی پره ها ریخته می شود، در اثر نیروی گریز از مرکز ناشی از گردش سریع پره های پمپ، انرژی جنبشی زیادی بر آب وارد شده و به سمت  خارج پرتاب می‌شود و پوسته را پر از سیال می‌کند. و در قسمت خروجی این انرژی جنبشی با تبعیت از قانون برنولی به فشار تبدیل می شود.

انواع پمهای سانتریفیوژ(گریز ازمرکز):

این پمپها بر اساس تعداد پروانه ها و شکل پروانه ها طبقه بندی می شوند.

 • پمپهای تک مرحله ای که در این نوع پمپ فقط یک پروانه دارد.( single stage pump)
 • پمپهای دو یا چند مرحله ای که در آنها ممکن است دو یا چند پروانه داشته باشد.( multistage pump)

در پمپهای چند مرحله ای معمولا چند پروانه بر روی یک شفت مرکزی متصل شده و در اثر چرخش شفت هر کدام از پروانه ها، خروجی پروانه قبلی را دریافت کرده و با اعمال انرژی جنبشی مجدد، سبب افزایش مومنتوم سیال می شوند.

این پمپها همچنین براسـاس مسیرهای ورودی آب نیز به دو دسته طبقه بندی میشوند، تک مکشی(single suction) و یـا دو مکشی (Double suction) بودنشان کلاس بندی می شوند. در یک پمپ تک مکشی سیال از یک طرف و در یک پمپ دو مکشی سیال از میان دو طرف پروانه وارد می‌گردند. از آنجایی که مایع از دو طرف پروانه وارد می‌گردد، از یک دو مکشی براي ظرفیت هاي بالاي عملیاتی اسـتفاده مـی‌شود.

تقسیم بندی پمپها از دیدگاههای دیگر:

پمپهاى حلزونى: پوسته حلزوني يا پيچشي طوري ساخته شده که کانال آن تدريجاً در جهت گردش پروانه بازتر می‌شود.
باز شدن کانال باعث تبديل سرعت به فشار می‌گردد. بعضى از انواع اين پمپها داراى پوسته دوجداره می‌باشند

پمپهاي افشان: در اين نوع پمپها پروانه به وسيله پره‌هاى ثابتي به نام پره‌هاى راهنما احاطه شده است. پره‌هاى راهنما روى پوسته سوار می‌شوندو هرچه از مرکز دورتر برويم از هم بازتر می‌گردند. آب عبوري از پروانه به پره‌هاى راهنما وارد می‌شود و چون مقطع جريان به تدريج بازتر می‌شودسرعت افت می‌کند و فشار افزايش می‌يابد. در اين نوع پوسته سرعت مايع به طور کاملتری به فشار تبدیل می شود به اين جهت ضريب بهره پمپ افشان بيشتر از پمپ هاى حلزونى می باشد. در مواردی که فشار زياد مورد نظر باشد از اين پمپها استفاده می‌شود.

تقسيم بندى پمپها از نظر پروانه: پروانه پمپها را از جهات مختلف می‌توان طبقه بندی نمود:

از نظر ساختمان مکانيکي پروانه (باز، نيمه باز و بسته)

از نظر ورود سیال به پمپ (مکش يكطرفه و مکش دوطرفه)

از نظر جريان سيال مايع (پمپهاي جريان شعاعي، جريان محورى و جريان مختلط)

از نظر ساختمان مکانيکي پروانه: بسته به نوع و گرانروي مايع انتقالى پروانه ممکن است از نوع باز، نيمه باز و يا بسته باشد.
پروانه بسته: از اين نوع پروانه براي انتقال مایعاتی که گرانروی آنها کم است استفاده می‌شود. پره‌هاى پروانه بين دو صفحه به نام لفافه پروانه قرار می‌گيرند

پروانه نيمه باز: اين نوع پروانه براى انتقال سيالات لزج مانند فاضلاب، خمير كاغذ، محلول شکر و غيره به کار میروند. به منظور به حداقل رساندن انسداد پروانه تعداد پره ها کم و طول آنها بلند انتخاب می‌شود. در اين نوع پروانه پره‌ها از يک طرف به وسيله صفحه لفاف بسته شده است.

پروانه باز: اين نوع پروانه داراى صفحه لفافه نيست و بيشتر در لايروبي و جايي که مخلوطی از آب و شن و ماسه وجود دارد به عنوان لجن کش به کار می‌رود.

به جز سه نوع پروانه ذکر شده که بسیار مرسوم می‌باشند، ممکن است در پمپهاي مخصوص از انواع دیگری از پروانه استفاده شود که در پمپهاي کاغذ بر و پمپهاي مورد استفاده در انتقال مايعات غليظ استفاده می‌شوند.

اجزای کلی یک پمپ سانتریفوژ

 • موتور: که باعث حرکت دورانی محور می‌گردد.
 • روتور: که خود شامل محور و پره‌ها است.
 • پوسته جداره
 • لوله مکش
 • لوله رانش
 • محفظه بین پوسته و پروانه

مواد ساختن پمپهای سانتریفوژ

اکثرا پروانه و بدنه از مواد مقاوم در مقابل خوردگی و سایش ساخته می‌شوند. همچنین در ساختمان پمپهای سانتریفوژ فولاد ضد زنگ ، نیکل ، لاستیک ، پلی پروپیلن بکار می‌روند.

مزایا پمپ آب سانتریفیوژ :

 • عملکرد ساده
 • کم هزینه و نگهداری آسان
 • کارکرد بی صدا
 • دارای رنج وسیعی از فشار، جریان و ظرفیت
 • کم حجم و قابل نصب در مکان های کوچک

معایب پمپ آب سانتریفیوژ :

 • قادر به ایجاد فشارهای بالا نمی باشد. مگر اینکه از پمپهای چند مرحله ای استفاده شود.
 • قابلیت انتقال مایعاتی با چسبندگی بالا را ندارند.

ساختمان پمپ:

چند مولفه هستند که تقریبا در هر گریز از مرکز وجود دارد. این اجزاء عبارتند از:

 پروانه

 پوشش سبک و یا دیفیوزر

 شفت

روکش شفت

بلبرینگ

درزبند

این قطعات را می توان به دو دسته انتهای مرطوب و انتهای مکانیکی تقسیم کرد.

انتهای مرطوب شامل پوشش دیفیوزر و پروانه است که مستقیما با مایع پمپاژ در تماس هستند و علت نام گذاری آن نیز به همین دلیل بوده است.

قسمت مکانیکی شامل بقیه موارد ذکر شده در بالا می باشد.

شفت پمپ

پروانه بر روی یک شفت نصب شده است. شفت معمولا از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است و برای اتصال با پروانه استفاده می‌شود. شفت‌ها باید با دقت طراحی و ساخته شوند. شفتی که از نظر اندازه دقیق نباشد، می تواند منجر به افزایش لرزش ، عمر کوتاهتر یاتاقانها، افزایش پتانسیل شکست شفت و در نهایت کاهش عمر شود. همچنین، یک شفت با حد دوام بیش از حد نیاز می تواند هزینه را افزایش دهد.

روکش شفت

در اکثر پمپها، بخشی از شفت که تحت تنظیم آب بندی قرار دارد، با روکش شفت پوشیده شده است. روکش شفت آستری فلزی(معمولا برنز یا فولاد ضد زنگ) .روکش شفت برای قرار دادن پروانه به طور صحیح بر روی شفت و همچنین محافظت از شفت استفاده می شود.

ترتیب آب بندی

محلی که شفت از داخل پوشش پمپ عبور می کند، جعبه چسبندگی نامیده می شود.( در واقع در این محل بین قسمت مرطوب و قسمت مکانیکی اتصال برقرار می‌شود.) برای ایجاد آب بندی شکاف بین شفت و دیوار جعبه بایستی از دستورالعمل آب بندی استفاده شود.

درزگیر مکانیکی چگونه کار می کند؟

درزگیرهای مکانیکی در طراحی، عملکرد و هزینه متنوع هستند. ساده ترین آب بند از چند قسمت تشکیل شده است: یک صفحه ثابت، یک صفحه چرخشی، یک درزگیر آب بندی، و یک فنر.

درزگیر آب بندی از یک طرف به طور مستقیم به شفت پمپ و از سمت دیگر به طور مستقیم بر روی پوسته پمپ قرار می گیرد.

حلقه آب بندی ثابت، گاهی اوقات به عنوان حلقه ثانویه نامیده می شود، به درزگیر آب بندی متصل شده و در محل اطراف شفت قرار دارد.

حلقه آب بندی دوار، گاهی اوقات به عنوان حلقه اولیه نامیده می شود، از یک سمت به وسیله یک عنصر الاستومری به شفت و از سمت دیگر توسط فنر فشرده به حلقه ثابت پرس شده است.

فنر فشرده با چفت شدن بر روی یک کلیپ نگهدارنده یا بست اتصال به حلقه اولیه چرخش  فشار اعمال می کند.

از آنجایی که حلقه ثابت با درزگیر آب بندی شده و حلقه دوار با شفت آب بندی شده، تنها راهی که مایع می تواند نشت کند، از بین حلقه هاست که توسط فنر به هم فشرده شده اند.

وقتی شفت می چرخد، صفحه دوار حول صفحه ثابت حرکت می کند. مقدار بسیار کمی از مایع به وسط در صفحه نفوذ می کند اما بر اثر حرارت ناشی از اصطکاک بین دو صفحه بخار می شوند. همین مقدار بسیار کم مایع برای سرد نگه داشتن و روغنکاری دو صفحه کافیست.

بلبرینگ پمپ

انتهای قسمت مکانیکی بر روی یاتاقان قرار دارد. به طور کلی، پمپهای سانتریفیوژ با بلبرینگ ضد لغزش استاندارد مجهز شده اند. این یاتاقانها، مشابه یاتاقان هایی هستند که در همه موتورهای الکتریکی و اتومبیل ها هستند و برای روانکاری  آنها روغن یا گریس را روغن استفاده می شوند.

شفت پمپ بر روی یاتاقانها نگه داشته می شوند که باید بتوانند تمام نیروهای حاصل از وزن شفت و نیروهای چرخشی پروانه و … را تحمل کرده  دارای عمر مفید و کافی باشد.

در قسمت فوق اجزا سازنده پمپ بیان شد. اما به تنهایی قادر به انجام کاری نیست و باید نیرومحرکه خارجی شفت را به حرکت در آورد. در ادامه نیروی محرکه معرفی می شود.

محرک

که ممکن است به صورت الکتریکی، دیزلی یا توربینی باشد. در حالت الکتریکی که مرسوم تر است با استفاده از انرژی الکتریکی یک بوسیله یک الکتروموتور (با ساختار ژنراتور) به انرژی دورانی مورد نیاز برای تبدیل می‌کنند. در حالت دیزلی، همانند موتورهای درون سوز، با سوختن گازوئیل در داخل موتورهای سیلندر پیستونی و تبدیل انرژی رفت و برگشتی حاصل از احتراق سوخت به حرکت دورانی در میل لنگ، نیرومحرکه لازم برای چرخش محور فراهم می‌شود.

دستگاه پمپ آب، پمپ آب خانگی، انواع مدل های پمپ آب

پمپ آب یا همان دستگاه تقویت فشار به پمپی گفته می شود که از آن در انواع مصارف و اتصالات مختلف در جهت تامین و تقویت فشار آب استفاده می شود. این نوع از قابلیت و توانایی آن را دارد که صرف نظر از تعداد شیر و اتصالات، میزان فشار آب قوی و مداومی را در اختیار ساختمان های مختلف قرار دهد.

پمپ آب چیست و چه کاربردی دارد؟

درباره انواع پمپ آب چه می دانید؟

با توجه به پیشرفت و توسعه زندگی های امروزی و سوق یافتن آن به مدرنیته شدن، شاید درک این مطلب اندکی برایمان دشوار باشد که یک ساده و معمولی چه تاثیری می تواند در زندگی ما ایجاد کند؟ آیا با وجود تمامی تجهیزات مدرن و پیشرفته باز هم جایی برای استفاده از یک  ساده وجود دارد؟ از آنجایی که رشد و افزایش بی رویه جمعیت یکی از مهم ترین مشکلات در قرن بیست و یکم معرفی شده است لذا چنین انفجار جمعیتی نمی تواند از بروز مشکلات و مسائلی فاجعه آفرینی مانند قحطی، آلودگی، خشک سازی و یا حتی کمبود آب جلوگیری نماید. شاید باورش اندکی برایتان سخت باشد که در دنیای مدرن الان نیز در برخی از کشورهای مختلف آسیایی و آفریقایی هنوز هم با کمک پمپهای آب در حال به ثمر رساندن محصولات خود هستند تا بتوانند اندکی کیفیت زندگی خود را افزایش دهند. در واقع تلمبه آب و انواع سیستم های متنوع آن به عنوان یکی از تکنیک ها و استراتژی های سودمند در این زمینه معرفی شده اند که به طور گسترده ای قادر به تولید یک آب سالم می باشند. این گونه منبع ها که معمولاً در انواع مدل ها و اندازه های گوناگون تولید می شوند با اسم های مختلفی از جمله: پمپ آب یا تلمبه آب خانگی به بازار عرضه می شوند. اگر می خواهید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تلمبه آب و کاربردهای منحصر به فرد آن کسب کنید تا اتمام شدن مقاله با ما همراه باشید.

پمپ آب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تلمبه آب یا همان سیستم تقویت فشار پمپی است که در انواع مصارف های مختلف به ویژه مصارف خانگی در جهت تقویت و افزایش فشار آب به کار برده می شود. این تلمبه خانگی قابلیت و توانایی آن را دارد که صرف نظر از تعداد شیر و اتصالات آب، فشار آب قوی و مداومی را در اختیار ساختمان های مختلف بگذارد. در یک بیان ساده تر می توان پمپ آب را این‌گونه تعریف کرد: تلمبه آب به دستگاهی گفته می شود موجبات تقویت و افزایش انرژی موجود در مایعات را فراهم آورده و سپس آن را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کند. به همین منظور از این دستگاه در جهت جبران کمبود آب ساختمان های مختلف استفاده می شود. این نوع پمپ، یک دستگاه کاملاً الکترومکانیکی است که به واسطه نیروی برق یا الکترونیک، مایعی که از درون آن حرکت می کند را با انرژی بسیار زیادی عبور می دهد. انرژی منتقل شده توسط این دستگاه به سیالات، شامل انرژی فشاری جنبشی و پتانسیل می باشد که در مکانیک مایعات با عنوان هد آن ها معرفی می شود.

انرژی فشاری چیست؟

به طور کلی انرژی فشاری به نیرویی گفته می شود که توسط مایعات بر واحد سطح اعمال می گردد. شایان ذکر است که این مقدار نیرو و انرژی در تمامی جهات سیال به طور یکسان وارد می شود که معمولاً می توان آن را بر حسب ارتفاع ستونی از مایع محاسبه نمود. مهندسین و ناظرین ساختمانی، میزان و مقدار هد انرژی فشاری را برای یک سیستم لوله کشی معمولی توسط فشارسنج‌ها اندازه گیری می کنند. پمپ اما در جهت محاسبه و اندازه گیری درست تر آن از یک عدد پیتوت تیوب که سیال بسیار مناسب و مرغوبی در آن ریخته شده است استفاده کرد. در این روش عمدتاً میزان اختلاف ارتفاع بین لوله ها مبین فشار می باشد که بر حسب ارتفاع مایع اندازه گیری می شود.

انرژی جنبشی چیست؟

انرژی جنبشی یک سیال به سرعتی گفته می شود که سیال با آن در حال جنبش و حرکت است. این انرژی به عنوان هد مکانیکی سیال در نظر گرفته می شود.

انرژی پتانسیل چیست؟

انرژی پتانسیل در اثر اختلاف سطح مایع از یک سطح محاسبه می شود.

دلیل استفاده از پمپ آب چیست؟

امروزه رشد جمعیت در شهرها و کلانشهرها، موجبات افزایش ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی را فراهم آورده است. این افزایش جمعیت ممکن است بسیاری از جاها را با مشکل کمبود فشار آب مواجه سازد. از همین رو این کسری فشار آب به یک راه حل بسیار مناسب نیازمند است تا بتواند مشکل و معضل بزرگ کم آبی را در ساختمان های مختلف برطرف نماید. تلمبه آب یا تقویت فشار خانگی تنها و بهترین راه حل در جهت تقویت فشار آب است که با تبدیل نیروی الکتریسیته به نیروی مکانیکی، افزایش فشار آب ساختمان های مسکونی، غیر مسکونی، شرکت های مختلف و دیگر مکان هایی که به فشار آب مناسب و قوی نیاز دارند را فراهم می کند. بدون شک با وجود این پمپهای آب خانگی چنانچه فشار آب مکان های مختلف کم باشد هیچ گونه مشکلی در جریانان، لوله کشی و سایر عوامل ایجاد نخواهد شد.

انواع پمپ آب

به طور عمده پمپ های آب و تقویت فشار آن، بر مبنای نیاز ساختمان های مختلف و مواردی نظیر: متراژ، تعداد طبقات، تعداد واحدها، میزان مصرف، تعداد شیرهای آب موجود در طبقات مختلف ساختمان ها و بسیاری موارد زیر در انواع و اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. تمامی مشتریان و خریداران این دستگاه، می توانند برحسب نیاز و مقدار آب مصرفی خود، یکی از انواع مدل های تولیدی این دستگاه را انتخاب و خریداری نمایند. از جمله انواع پمپهای آب می توان موارد زیر را نام برد:

تلمبه آب نیم اسب بخار

به طور معمول از پمپ آب نیمه اسب بخار در انواع ساختمان های مختلف یک طبقه با متراژ ۱۵۰ متر نصب و استفاده می شود.

تلمبه آب یک اسب بخار بشقابی

از پمپ آب یک اسب بخار بشقابی در ساختمان های ۳ طبقه و شش واحدی با متراژ ۷۵ مترمربع نصب و استفاده می‌شود

پمپ آب جتی یک اسب بخار

پمپ آب جتی اسب بخار یکی از انواع پمپ های آب تولید شده می باشد که در ساختمان هایی با تعداد طبقات ۴ و حداکثر ۸ واحد که تا ۶۸ متر مربع متراژ داشته باشند به کار برده می شود

تلمبه آب یک اسب بخار دو پروانه

از این نوع پمپ در جهت مصارف انواع ساختمان های ۴ طبقه با تعداد ۸ واحد که دارای متراژ حداکثر ۷۵ متر مربع باشند نصب و استفاده می شوند

پمپ آب یک و نیم اسب بخار دو پروانه

از پمپ آب یک و نیم اسب بخار دو پروانه برای ساختمان های مختلف ۵ طبقه و ۱۰ واحدی با متراژ حداکثر ۱۰۰ متر مربع استفاده می شود

تلمبه آب خانگی دو اسب بخار

از این نوع در جهت مصرف در انواع ساختمان های مختلف ۷ طبقه با ۱۴ واحد در متراژ ۱۰۰ متر مربع استفاده می شود.

شایان ذکر است که در جهت استفاده از ساختمان های مسکونی ۱۰ طبقه با حداقل ۲۰ واحد در متراژهای زیاد، برای آب رسانی به تمامی طبقات از تلمبه آب بوستر استفاده می شود. این نوع تلمبه به آسانی می تواند آب رسانی تمامی طبقات و واحد ها را انجام دهد. بوستر پمپها یکی از انواع مدل های نوین و پیشرفته پمپهای آب است که در آن سیستم های دور متغیر الکترونیکی در جهت کاهش مصرف برق و همچنین افزایش طول عمر تمامی قطعات تشکیل دهنده تلمبه به کار گرفته شده است. فعالیت و عملکرد این نوع تلمبه به نحوی است که با تعداد سنسورهایی که در مدار خروجی آن قرار گرفته اند میزان فشار و دبی پمپ را مورد سنجش قرار داده و سپس با کنترل سرعت الکتروموتور نصب شده روی پمپ موجبات کاهش میزان انرژی را فراهم می آورد.

برخی کاربردهای پمپ آب

عمدتاً تمامی پمپ های آب تولید شده از جنس استیل ضد زنگ، چدن یا برنز است که پروانه داخل آن نیز از جنس برنج می باشد. از آنجایی که از تلمبه آب و انواع مختلف آن، در جهت تقویت و افزایش میزان آب ساختمان های مختلف استفاده می شود لذا به میزان مصرف آب و تعداد شیرهای طبقات مختلف هر ساختمان، کاربردهای متفاوتی را ارائه می کنند. در واقع می توان گفت انواع پمپ های آب تولید شده یکی از محصولات جدید و پیشرفته ای است که طیف وسیعی از کاربردهای متنوع را در مصارف مختلف پیاده می کند. برخی از کاربردهای تلمبه آب عبارت است از:

تخلیه آب انبارها

استخرها

سیستم های جا به جایی آب

پمپاژ آب

سیستم تهویه سرمایشی و گرمایشی

آتش نشانی

صنایع مختلف

همچنین از انواع مختلف این دستگاه می توان در جهت تأمین و تقویت میزان فشار آب لازم خانه ها، آپارتمان ها و حتی ادارات و کارخانجات مختلف استفاده کرد.

 

طبقه بندی پمپهای آب

به طور معمول پمپهای آب بر اساس نحوه ی عملکرد و کارکردشان به انواع پمپ های زیر طبقه بندی می شوند:

پمپهای نوع جنبشی

پمپهای نوع جا به جایی مثبت

پمپهای مخصوص

 

پمپهای نوع جنبشی چیست؟

عمدتاً پمپهای نوع جنبشی به یکی از انواع پمپهای ساخته شده گفته می شود که فعالیت و عملکرد آن ها بر اساس افزودن انرژی جنبشی به مایعات صورت می گیرد. این نوع انرژی جنبشی در قالب حرکت دادن به سیالات از طریق مکانیزم پمپ صورت می گیرد. شایان ذکر است که این نوع انرژی هم در درون پمپ و هم قسمت خروجی آن ایجاد شده و در طول مسیر خود به انرژی فشاری تبدیل می شود. اصولاً تمامی پمپهای جنبشی نیز به انواع مختلف زیر طبقه بندی می شوند:

پمپهای جریان شعاعی یا گریز از مرکز

پمپهای جریان مختلط

پمپهای جریان محوری

پمپهای جریان محیطی

 

پمپهای نوع جا به جایی مثبت چیست؟

پمپهای جابجایی مثبت به یکی دیگر از انواع طبقه بندی شده پمپهای آب گفته می شود که در هر دور از فعالیت خود، مقدار مشخص و تعیین شده از سیالات را پمپاژ می کند. به همین علت تعداد دور موتور آن با میزان پمپاژ مایعات ارتباط مستقیم دارد. به طور کلی این نوع پمپها به دو دسته زیر طبقه بندی می شوند:

پمپهای رفت و برگشتی

پمپهای دوار

عوامل مؤثر در انتخاب پمپ های آب خانگی

به طور کلی متریال ها و فاکتورهای متعددی در انتخاب پمپ های آب خانگی دخالت دارند که از مهم ترین آن ها می توان به:

متراژ ساختمان

تعداد طبقات ساختمان

میزان مصرف آب

تعداد شیر آب موجود

انتخاب صحیح و بجای تلمبه آب خانگی و نصب و تعبیه آن در ساختمان مورد نظر، علاوه بر تامین و تقویت فشار کامل آب، باعث می شود که مشکل کمبود و کسری آب به طور کلی برطرف شود.

 

روش های تنظیم پمپ آب

عمدتاً پمپهای آب خانگی به دو دسته الکتروپمپ های افزایش فشار آب و الکتروپمپ های آب در گردش تقسیم بندی می شوند. الکتروپمپ های آب در گردش همان طور که از نامش پیدا است با گردش درآوردن آب گرم در یک مدار بسته استفاده می شود که معمولاً الکتروموتورهای آن ۱۵۰۰ دور هستند. اما الکتروموتورهای افزایش فشار آب ۳۰۰۰ دور می باشند. شایان ذکر می باشد که هر چقدر میزان الکتروموتور بیشتر باشد میزان فشار تلمبه و صدای تولید شده آن به هنگام فعالیت نیز بیشتر می شود.

به طور معمول برای اتوماتیک نمودن پمپ های خانگی افزایش فشار آب از سه نوع سیستم استفاده می شود:

به کارگیری از منبع تحت فشار

به کارگیری ست کنترل یا کلید دیجیتال

استفاده از تابلو فرمان

 

معرفی برندهای معتبر پمپ آب

امروزه برندهای معتبر و شناخته شده ای در سراسر دنیا وجود دارند که در حال تولید و عرضه انواع مدل های با کیفیت و مرغوب پمپ های آب می باشند. در میان به شرح و معرفی برخی از برترین برندهای معتبر این دستگاه می پردازیم:

از جمله برندهای معروف و شناخته شده در تولید و عرضه پمپهای آب خانگی، پمپ آب خانگی پنتاکس، پمپ آب خانگی لوارا و پمپ آب خانگی پدرولا می باشد که مدل های آن از نوع زمینی و سه فاز است. جالب است بدانید که پمپ آب پنتاکس، تولید شده کشور ایتالیا می باشد که طراحان و سازندگان آن، با به کارگیری مدرن ترین و پیشرفته ترین فناوری ها، به طراحی و تولید پمپهای هیدرولیک می پردازند. محصولات تولیدی آنان علاوه بر میزان بهره‌وری بالا، دوام و طول عمر بسیار بالایی نیز دارند. پمپهای پنتاکس در انواع اندازه های مختلف و مناسب به بازار عرضه شده اند. میزان هدر رفت گرمایش پمپهای این برند بسیار کم است. این امر باعث می شود پمپهای پنتاکس، میزان برق بسیار کمی را مصرف نموده و در نتیجه سر و صدای بسیار کمی را ایجاد نمایند.

از دیگر برندهای معتبر پمپ آب می توان به: تلمبه آب کالپدا، تلمبه آب داب، تلمبه آب پدرولا و پمپ آب پمپیران نیز اشاره نمود.

طریقه نصب پمپ آب خانگی – نحوه نصب کامل پمپ آب خانگی 

طریقه نصب یک پمپ آب به طور شماتیک و کامل را می توانید در تصویر زیر ببینید . همان طور که مشاهده می کنید آب ورودی پس از گذشتن از هوزینگ ( فیلتر دیسکی ) به دو بخش تقسیم می شود . یک قسمت مستقیم به سمت خروج و دیگری در منبع ذخیره آب می رود . دلیل آن که در ابتدا این کار را انجام می دهیم آن است که اگر به هر دلیلی پمپ شما خراب شد یا برق ساختمان شما قطع گردید . اول باید خروجی دوم به منبع را بسته و لوله آبی را که مستقیم به سمت خروجی می رود باز گذارید تا در ساعات اولیه مشکلی پیش نیاید و آبی با فشار حداقل در سیستم جریان داشته باشد . 

از مخزن یک لوله به سمت ورودی تلمبه یا قسمت مکش تلمبه متصل می گردد و بعد از گذر از پمپ با فشار بالاتری از آن خارج می گردد . در خروجی پمپ ابتدا یک شیر یکطرفه – بعد از آن پنج راهی – درجه و کلید اتوماتیک نصب می گردد . که در بالای آن یا در کنار پمپ یک منبع تحت فشار ( تیوپی با دیافراگمی ) نصب می گردد . این تجهیزات مناسب با فشار آب شما تنظیم می گردند تا هر بار با باز نمودن شیر آب به مدت زمان تعین شده پمپ آب شروع به کار و بالا بردن جریان فشار می نماید . در انتها به سمت خروجی متصل می گردد . 

نحوه نصب پمپ آب خانگی

نحوه نصب پمپ آب خانگی

 تامین کننده تجهیزات صنعتی و کشاورزی شامل پمپ آب ، کارواش خانگی و صنعتی ، تجهیزات آبیاری ، کمپرسور هوای فشرده : 

 نمایندگی پمپ پنتاکس ایتالیا Pentax : فروش انواع پمپ آب خانگی پنتاکس ایتالیاچاه آب پنتاکس ایتالیا – شناور پنتاکس ایتالیا – کف کش پنتاکس ایتالیا – دو اسب پنتاکس ایتالیا – لجن کش پنتاکس ایتالیا – بوستر پنتاکس ایتالیا – ست کنترل پنتاکس ایتالیا – هیدرو تانک پنتاکس ایتالیا با قیمت مناسب از نمایندگی پنتاکس ارائه می گردد . پمپ پنتاکس ایتالیا به عنوان معروفترین در مصرف خانگی در حال حاضر در ایران می باشد که دارای قیمت متوسط و کیفیت قابل قبول می باشد .

 نمایندگی لوارا ایتالیا LOWARA : شامل  لجن کش لواراکف کش لوارا – عمودی لوارا – پمپ طبقاتی لوارا – شناور لوارا ایتالیا می باشد . لوارا ایتالیا به عنوان معروف ترین پمپ صنعتی در حال حاضر در ایران شناخته می شود . قیمت این پمپ بالا و همچنین کیفیت بالایی را دارا می باشد .

نمایندگی  آب داب ایتالیا DAB : شامل آب خانگی دابیک اسب دابسیرکولاتور داب ایتالیا – کف کش دابلجن کش دابشناور داباستیل دابعمودی داب می باشد . داب یکی از بهترین ها در نوع خود می باشد . در بین پمپهای داب می توان سری های زمینی آن را معروف ترین مدل آن دانست . کیفیت خوب و قیمت مناسب کمی بالا را دارا می باشد .

 نمایندگی پدرولا ایتالیا Pedrollo : شامل پمپ آب پدرولا پمپ آب خانگی پدرولا ایتالیاکف کش پدرولا ایتالیا –  نیم اسب پدرولا ایتالیابشقابی پدرولا ایتالیا می باشد . پدرولا از لحاظ کیفیت با توجه به استفاده از جنس استیل در پروانه های خود توانسته جایگاه ویژه ای از لحاظ کیفیت دارا باشد ، البته همین مورد باعث قیمت بالای آن و واردات و خرید کمتر آن در بازار ایران دانست .

نمایندگی استریم چین Stream : شامل کف کش استریمپمپ خانگی استریملجن کش استریم – ست کنترل استریم توسط ایران پمپ و با قیمت ارزان به سراسر کشور ارسال می گردد .

فروش انواع آب سایر ایتالیا : شامل پمپ آب خانگی سایر ایتالیا – پمپ آب سایر ایتالیا – کف کش سایر ایتالیا – پمپ شناور سایر ایتالیا از طریق ایرن فروشگاه عرضه می گردد و در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد. 

فروش انواع پمپ آب ویکتوری چین ، دارای کیفیتی خوب و قیمت مناسب در بین برند های چینی می باشد . فروش تلمبه آب ویکتوری چین شامل پمپ آبپمپ آب خانگی  –  ست کنترل ویکتوری

فروش انواع پمپ آب کشاورزی و صنعتی پمپیران : فروش انواع مختلف پمپ پمپیران شامل سری زمینی WKL – پمپیران ETA – پمپیران شناور – پمپیران تعویض سیل و کوپله کاری با انواع الکتروموتور های موتوژن تبریز و الکتروموتور های اروپایی

نمایندگی پمپ اتاترون ایتالیا ETATRON : فروش تخصصی انواع پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) با دبی و فشار های مختلف برای کاربری صنعتی و استخری به سراسر کشور ارسال می گردد . فروش انواع پمپ اتاترون پیستونی و دیافراگمی مخصوص تزریق انواع مواد شیمیایی

نمایندگی مخازن دیافراگمی آکوا فوس تایوان AQUAFOS : فروش و واردات انواع مخزن و منبع دیافراگمی تایوانی آکوافوس در ایران به سراسر ایران ارسال می گردد . این برند به عنوان یک برند تایوانی معروف دارای تکنولوژی جدید تولید منبع دیافراگمی در سری های تازه خود گردیده است . کیفیت مناسب و قیمت مناسب آن وجه تمایز آن نسبت به منابع ایتالیایی می باشد . 

نمایندگی هانتر آمریکا HUNTER : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری هانتر آمریکا ، شامل : آبپاش هانترآبپاش مخفی شونده هانتر – کنترلر هانتر – شیر برقی هانتر – سنسور هانتر و … می باشد . کیفیت و قیمت مناسب واردات محصولات آبیاری هانتر باعث محبوبیت این برند و رونق بسیار آن در ایران شده است .

نمایندگی آکوا تایوان AQUA : نماینده تجهیزات آکوا تایوان – محصولات آبیاری آکوا شامل انواع آبپاش آبیاری آکواتایمر آبیاری آکواکنترلر آبیاری آکوا و فواره های باغبانی آکوا – انواع اتصالات شیلنگی آکوا می باشد . این محصول دارای قیمت و کیفیتی بسیار مناسب نسبت به دیگر محصولات مشابه تایوانی می باشد.

نمایندگی اوربیت آمریکا ORBIT : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری اوربیت آمریکا در ایران به صورت تخصصی. محصولات آبیاری اوربیت شامل انواع آبپاش مخفی شونده اوربیتتایمر آبیاری اوربیت – شیر برقی اوربیت – شیر اتوماتیک آبیاری اوربیت – کنترلر آبیاری اوربیت و مه پاش اوربیت کم فشار – مه پاش اوربیت رستورانی می باشد . این کالا دارای کیفیت عالی و با قیمتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد .

نمایندگی کی رین آمریکا K-Rain : فروش و واردات انواع تجهیزات آبیاری کی رین آمریکا در ایران شامل آبپاش مخفی شونده کرین (K-Rain)شیر برقی کرینکنترلر کرین و … می باشد . کیفیت خوب با قیمتی عالی به سراسر ایران ارسال می گردد .

نمایندگی فیتکو انگلیس Fitco : فروش و واردات انواع نازل مه پاش فیتکو انگلیس – عرضه انواع مه پاش رستورانمه پاش کافه – آبپاش جلو رستوران ارسال به سراسر کشور خدمت مشتریان گرامی عرض می گردد . فیتکو انگلیس دارای نازل مه پاش کم فشار با کیفیتی عالی و قیمت مناسب می باشد .

فروش انواع فیلتر دیسکی آزود AZUD اسپانیا در ایران ارسال به سراسر کشور ارسال می گردد . فیلتر دیسکی آزود دستی و فیلتر اتوماتیک آزود اسپانیا در ایران دارای کیفیتی خوب و قیمتی کمی گران در بازار ایران عرضه می گردد .

نمایندگی ویرسا اسپانیا VYRSA : فروش و واردات انواع آبپاش ویرسا اسپانیا  نمایندگی آبپاش ویرسا خدمت مشتریان عزیز به سراسر کشور ارسال می گردد . آبپاش زراعی و آبپاش برنجی ویر اسپانیا دارای کیفتی بسیار خوب و با قیمتی عالی در بازار ایران معروف گردیده است .

نمایندگی کارواش اینتر ایتالیا INTERPUMP : فروش و واردات انواع پمپ پیستونی و پمپ کارواش اینتر ایتالیا در فروشگاه اینترنتی ایران پمپ به عنوان نمایندگی کارواش اینتر ایتالیا عرضه می گردد . کارواش ۲۰۰ بار اینتر ایتالیا و کارواش ۱۰۰ بار اینتر ایتالیا با قیمتی مناسب و کیفتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد .

نمایندگی کارواش برتولینی ایتالیا BERTOLINI : فروش انواع کارواش برتولینی – پمپ پیستونی برتو ایتالیا – پمپ کارواش آب گرم برتو ایتالیا توسط فروشگاه اینترنتی و ارسال به سراسر کشور . پمپ کارواش برتو دارای کیفیت خوب و قیمتی مناسب می باشند.

نمایندگی کارواش بوش پمپ آلمان BOSCH PUMP : فروش انواع کارواش صنعتی بوش آلمان – پمپ پیستونی و پمپ پلانجری بوش پمپ آلمان در فروشگاه اینترنتی . در حال حاضر کارواش بوش دارای قیمتی بسیار مناسب و با کیفیتی خوب در بازار ایران عرضه می گردد.

فروش انواع کارواش خانگی هیوندای HYUNDAI : فروش انواع کارواش خانگی هیوندای در مدل های مختلف در توان های متفاوت . کارواش خانگی هیوندای دارای کیفیتی خوب و قیمت مناسب می باشد.

فروش انواع پمپ کارواش پمپاک ایتالیا PUMPAK : پمپ کارواش پمپاک دارای مدل های صنعتی برنجی و استیل در فشار های متفاوتی باشد . کارواش دارای کیفتی متوسط و قیمتی بالا می باشد.

فروش انواع کمپرسور فینی ایتالیا FINI : فروش و واردات کمپرسور فینی ایتالیا در حدود دو دهه می باشد که در ایران جایگاه دارد . کمپرسور فینی ایتالیا دارای مدل های پیستونی (کارواش صنعتی) و اسکرو می باشد . قیمت مناسب و کیفیت عالی باعث فروش خوب این محصول در ایران شده است.

فروش انواع کمپرسور پاریچی ایتالیا Parise : کمپرسور پاریچی ایتالیا به عنوان کمپرسور فشار قوی شناخته می شود . این کمپرسور دارای رنج کاری ۳۰ تا ۴۰ بار فشار می باشد . کیفیت بالا و قیمت مناسب این کمپرسور ایتالیایی را خاص کرده است .

فروش انواع کمپرسور آبک ایتالیا ABAC : فروش و واردات انواع کمپرسور صنعتی آبک ایتالیا – این کمپرسور دارای قیمتی متوسط و همچنین کیفتی متوسط در بین دیگر رقیبان ایتالیایی خود می باشد .