پمپ کارواش

پمپ کارواش – پمپ برای کارواش ماشین – کارواش ماشین – کارواش صنعتی تک فاز – کارواش صنعتی سه فاز – کارواش سه فاز – کارواش تک فاز – کارواش ۲۰۰ بار 

Bertolini
Interpumps
BOSCH-PUMP-2
PUMPAK

پمپ صنعتی کارواش و انواع مدل های آن

کارواش ، از آنجایی که نظافت و پاکیزگی سطوح مختلف و تجهیزات، نقش بسزایی در ارتقای سلامت محیط و افزایش راندمان مفید تجهیزات صنایع دارد لذا شست و شوی سطوحی مانند کف، دیوارها، قطعات مختلف و سایر نقاط، به امری ضروری و بدیهی تبدیل شده است. در این راستا استفاده و به کارگیری دستگاه ها و ماشین آلات مکانیزه ای همچون  می تواند به عنوان بهترین گزینه های انتخابی معرفی شوند که در جهت تامین نیازهای نظافتی و پاکیزگی محیط مختلف به کار گرفته می شوند.

کارواش صنعتی ۲۰۰ بار برتولینی ایتالیا سه فاز

 

در واقع کارواش یکی از دستگاه های پر توانی است که به کمک پاشش آب تحت فشار بالا، سرعت چشمگیری را به روند امورات نظافتی بخشیده است. زیرا این دستگاه به یک عدد پمپ جا به جایی مثبت مجهز شده که جریان آب فشار قوی را برای آن فراهم می آورد. در واقع اگر به استفاده از با فشار بالا، در طول هفته ها و ماه های نیاز باشد، لازم است کارواش استفاده شود. کارواش فشار معمولی آب را دریافت کرده و آن را به آب پرفشار با سرعت بسیار بالا تبدیل می کند.

پمپ صنعتی کارواش

درباره پمپ صنعتی کارواش چه می دانید؟

یکی از اصلی ترین تفاوت ها بین انواع مدل های کارواش صنعتی و خانگی در پمپ دستگاه می باشد. عموما جنس و متریال های استفاده شده در کارواش صنعتی متفاوت است. به طور کلی کارواش که از آن به نام پمپ پیستونی نیز یاد می شود یکی از اجزای اصلی کارواش های صنعتی به شمار می آید که وظیفه پمپاژ آب با فشار قوی در دستگاه را بر عهده دارد. در بیان ساده تر پمپ صنعتی کارواش، وسیله شست و شو و نظافت کارواش است که به کمک نیروی دریافتی از موتور کارواش، وظیفه تنظیم فشار پاششی آب را برعهده دارد. از کارواش برای نظافت در انواع مصارف خانگی، صنعتی و … استفاده می شود.

 

برخی کاربردهای پمپ صنعتی کارواش

قابلیت های کارواش بسیار زیاد است. عملکرد آن به نحوی است که به آب موجود در دستگاه فشار می آورد و آن را با سرعت و کیفیت بسیار زیادی از طریق نازل کارواش صنعتی به سوی آلودگی و جرم ها هدایت می کند. به جرات می توان گفت قدرت پاک کنندگی این پمپ ها بیشتر از شیلنگ های معمولی صنعتی و باغبانی است. زیرا می تواند با فشار و سرعت بیشتری در مقایسه نمونه های مشابه خود، آلودگی و کثیفی را از سطوح مختلف پاک کند. یکی از مصارف اصلی پمپ صنعتی کارواش می توان به استفاده در صنایع مختلف اشاره کرد. یعنی علاوه بر نظافت و شست و شوی اتومبیل، کف سالن ها، راهروها و شیشه ها می توان به مواردی نظیر: چربی برداری، رنگبری، رسوب زدایی و شست و شوی دستگاه ها و تاسیسات صنعتی در صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، سرامیک سازی و لوله سازی اشاره کرد.

 

اجزای کارواش و ویژگی های آن

پمپ کارواش صنعتی

 

کارواش صنعتی دارای فشار بالا و دبی پایین است. این قطعه با روند رفت و برگشت پیستون درون سیلندر، عملیات مربوط به پمپاژ را انجام می دهد. اکثر این نوع پمپ ها از جنس برنج می باشد و در بعضی از مواقع نیز از جنس آلومینیوم ساخته می شود. اجزای این نوع پمپ های صنعتی عبارت اند از:

موتور برقی: عموتا پمپ های کارواش صنعتی برای عملکرد مناسب و نیز تامین توان و قدرت مورد نیاز خود به یک موتور برقی نیازمند است. معمولا قدرت موتور برقی پمپ بر اساس وات و آمپر اندازه گیری می شود

پمپ: اکثر پمپ های به کار رفته در کارواش های صنعتی از نوع پمپ های پیستونی سه فاز می باشند که از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند

شیلنگ کارواش: شیلنگ کارواش یکی از اجزای اصلی پمپ واتر صنعتی است که در افزایش راندمان آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. معمولا در بیشتر پمپ های کارواش صنعتی از شیلنگ های پلاستیکی دولا با قطر ۴/۱ اینچ استفاده می شود. شیلنگ به کار رفته در پمپ صنعتی کارواش از انعطاف بالا، دوام زیاد و وزن بسیار سبک برخوردار است.

نازل: نازل یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده پمپ صنعتی کارواش محسوب می شود که معمولا آب را در مکان های مختلف، با فشارهای متفاوت ارسال می کند. ۷ نوع نازل وجود دارد که از آن ها بنا به نیاز سطوح مختلف استفاده می شود. یکی از رایج ترین نازل هایی که در سطوح خیلی سخت به کار برده می شود نازل توربوی روتاری می باشد. این نوع نازل با دور موتور ۳۰۰۰ می چرخد و قادر است تا شعاع ۲۵ متری اطراف خود را تمیز نماید.

سایر اتصالات: معمولا ۱۰ عدد قطعه قابل اتصال دیگر وجود دارند که از آن ها در جهت افزایش قابلیت و قدرت پاک کنندگی پمپ صنعتی کارواش استفاده می شود.

فیلتر آب ورودی: عموما پمپ صنعتی کارواش در قسمت ورودی خود نیاز به یک عدد فیلتر دارد تا اگر ناخالصی در آب ورودی باشد، این فیلتر از ورود آن به داخل پمپ جلوگیری نماید. وجود فیلتر آب ورودی در پمپ صنعتی کارواش از آسیب رسیدن به پمپ و دستگاه کارواش صنعتی جلوگیری می کند.

 

مزایای کارواش

سازگاری پمپ با محیط زیست و انواع مواد شوینده بسیار قوی

دارای قدرت فوق العاده و همچنین ارائه نظافت و شست و شو با کیفیت عالی

قابلیت تنظیم فشار بدون آسیب رساندن به موارد تحت شست و شو

افزایش سرعت عملیات نظافت

کاهش نیاز به تعداد زیادی نیروی انسانی

 

مزیت های استفاده از کارواش صنعتی

درباره مزیت های استفاده از کارواش صنعتی چه می دانید؟

کارواش صنعتی با کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا، قابلیت شست شوی چند منظوره با فشار بالا را دارا می باشد

این دستگاه رسوبات نواحی مختلف را به آسانی انجام می دهد بدون آنکه آسیبی به سطح اصلی وارد شود

به منظور شست شوی چند نازله و مخزن شور به کار برده می شود

استفاده و به کارگیری از این دستگاه، به کاربری مشخصی محدود نمی شود

این دستگاه تقریباً در شست و شو و جرم گیری تمامی وسایل و محیط مختلف به کار برده می شود

این کارواش دارای فشار بسیار بالا است که نظافت و فرایند شستن را میسر می سازد

نظافت با استفاده از کارواش صنعتی بسیار سریع انجام می شود که این امر در کمترین زمان ممکن بدون اتلاف انرژی صورت می گیرد

همچنین این دستگاه دارای یک عدد شاسی ثابت فلزی است که این امر از جا به جایی و تکان خوردن متعلقات جلوگیری می کند

روی دستگاه کارواش صنعتی یک عدد شیر فشار شکن موجود است که به واسطه آن می توان میزان فشار خروجی را بر حسب میزان استفاده مورد نیاز، کم یا زیاد نمود

به علاوه از دیگر مزایای بارز و منحصر به فرد دستگاه کارواش صنعتی می توان به موارد دیگری نظیر: کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست، کیفیت بالا در نظافت، قابلیت کاربرد در فضاهای متفاوت، سادگی استفاده از آن و در نهایت طراحی زیبا و مدل های متنوع آن اشاره نمود.

انواع کارواش صنعتی بر اساس دمای خروجی

دستگاه کارواش صنعتی بر اساس دمای خروجی به دو دسته کارواش صنعتی آب سرد و کارواش صنعتی آب گرم تقسیم بندی می شود. دستگاه شوینده فشار قوی آب سرد بدون نیاز به تغییرات در دمای آب، موجبات افزایش فشار آب را فراهم آورده و آن را با سرعت بسیار بالا بر روی سطوح مورد نظر پاشش می کند. این دستگاه قابلیت و توانایی بسیار بالایی در جرم زدایی و نظافت سطوح مختلف مانند: نمای ساختمان، کف پارکینگ، استخر، ماشین آلات صنعتی و … دارد و نتایج با کیفیت و بسیار مطلوبی را در عملیات نظافت به بار می آورد.
کارواش صنعتی آب گرم نیز از لحاظ ساختار فیزیکی تا حد بالایی به شوینده بسیار قوی آب سرد شباهت دارد. اما تنها چیزی که موجب تمایز این دو با یکدیگر می شود این است که دستگاه کارواش صنعتی آب گرم مجهز به یک منبع و سامانه آب گرم می باشد. این سامانه به راحتی قادر است دمای آب خروجی از دستگاه را تا حد بالایی افزایش دهد. به عبارت دیگر دستگاه کارواش آب گرم نه تنها قادر به پاشش میزان آب خروجی با فشار بالا را بر روس سطوح مختلف دارد بلکه قابلیت ارائه جریان آب در دمای بسیار بالا را نیز دارا می باشد. به این صورت شست شوی سطوح چرب و روغنی توسط این دستگاه بسیار مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.