یکی از تجهیزات سیستم آبیاری قطره‌ای، تایمر آبیاری باغ است.

دسته‌ها

مه پاش گلخانه
آشنایی با مه پاش گلخانه
دسامبر 14, 2020
سیستم آبیاری مخفی شونده
خرید آبپاش مخفی شونده
دسامبر 20, 2020
تایمر آبیاری باغ

تایمر آبیاری باغ

تایمر آبیاری باغ وسیله‌ای بسیار مفید برای صرفه جویی در مصرف آب برای آبیاری باغ و باغچه است. متاسفانه در کشور ما میزان مصرف آب در بخش کشاورزی زیاد است. آبیاری بیشتر باغ‌های کشاورزی کشور ما به صورت غرقابی انجام می‌شود. در این روش کشاورز برای اینکه آب را به درختان خود برساند، کرت‌هایی بر روی زمین ایجاد می‌کند تا آب با عبور از آنجا به ریشه درختان برسد.

اما در این روش بازده کار بسیار کم است و مقادیر زیادی از آب تا به درختان باغ برسد هدر می‌رود. اصلاح سیستم‌های آبیاری و حرکت به سمت آبیاری قطره‌ای با استفاده از تجهیزاتی چون تایمر آبیاری باغ کمک می‌کند تا بازدهی بالا برود و در مصرف آب صرفه جویی شود.

متاسفانه ما در حال حاضر در کشورمان با بحران جدی آب مواجه هستیم. تغییرات اقلیمی در جهان و گرم شدن کره زمین به خاطر تولید گازهای گلخانه‌ای از زمان انقلاب صنعتی باعث شده تا بیشتر کشورهای دنیا با بحران آب مواجه شوند. در ایران برداشت‌های بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی با حفر چاه‌های غیر مجاز و آبیاری به روش سنتی و قدیمی به این بحران دامن زده است.

وقت آن رسیده است تا نگرش کشاورزی و زمین داری به صورت بنیادی متحول شود و همگان به سمت کشاورزی به سبک کشورهای مدرن و پیشرفته برویم.

تایمر آبیاری باغ چگونه کار میکند؟

تایمر آبیاری باغ یکی از اجزای سیستم آبیاری قطره‌ای است. آبیاری قطره‌ای مزایای زیادی برای افزایش بازدهی آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب دارد. در آبیاری قطره‌ای آب با عبور از لوله‌هایی به صورت قطره چکان به پای درخت می‌رسد. در این روش لوله‌های انتقال آب دارای سوراخ‌هایی هستند که آب را به صورت قطره‌‌ای درست برای همان ریشه درخت به صورت متمرکز می‌فرستند.

در این روش آب در حین انتقال برای آبیاری درختان باغ هدر نمی‌رود و درست برای هدف‌های در نظر گرفته مصرف می‌شود. تایمر آبیاری باغ یکی از اجزا و تجهیزات سیستم آبیاری است. برای اینکه بخواهید زمان خاصی را برای آبیاری درختان باغ خود در نظر بگیرید؛ از این دستگاه تایمر آبیاری استفاده می‌کنید.

تایمرآبیاری باغ

صرفه جویی درآب با تایمر آبیاری

با استفاده از تایمر آبیاری باغ شما می‌توانید زمان شروع و پایان آبیاری را بر روی دستگاه تنظیم کرده و بگذارید تا آبیاری به صورت خودکار و بدون دخالت دست صورت بگیرد. این دستگاه باعث می‌شود تا هم عمل آبیاری با راحتی و آسودگی انجام شود و هم در مصرف آب صرفه جویی شود. استفاده از این تجهیزات و دستگاه‌ها باعث می‌شود تا توزیع آب بین همه مردم و شهرها به صورت عادلانه صورت بگیرد و منابع آب برای نسل‌های آینده حفظ شود.

امروزه کشورهایی موفق و توسعه یافته‌ به مسئله کشاورزی مدرن و صنعتی توجه ویژه‌ای دارند و همواره از روش‌های تازه و سیستم و تجهیزات جدید برای این امر استفاده می‌کنند. تایمر آبیاری باغ یکی از تجهیزات مهم برای آبیاری درختان باغ است.

دیگر منابع آب مثل گذشته در کشور وجود ندارد و دنیا به سمت خشکسالی، طوفان و سیل به خاطر تغییرات اقلیمی و آب شدن یخ‌های قطبی به دلیل گرم شدن کره زمین حرکت ‌می‌کند. بنابراین تفکرات قدیمی کشاورزان هم باید تغییر کند و به سمت روش‌های جدید حرکت کند.

تایمر آبیاری باغ

مزایای سیستم آبیاری قطره‌ای

همانطور که اشاره شد آبیاری قطره‌ای مزایای زیادی برای سیستم آبیاری باغ‌ها و محصولات کشاورزی دارد. مزیت این سیستم در استفاده از تجهیزات جدید و مدرن آنها است. یکی از این تجهیزات سیستم آبیاری قطره‌ای، تایمر آبیاری باغ است.

با توجه به مزایای بالای آبیاری قطره‌ای برای صرفه جویی در مصرف آب و حفظ منابع آب برای آیندگان ولی هنوز بسیاری از کشاورزان از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند. یکی از دلایل این مسئله عدم آگاهی آنان از مزایای این سیستم آبیاری است. یکی از مزایای این سیستم آبیاری هدر ندادن آب در حین انتقال آن از منبع آب به سمت درختان و محصولات کشاورزی است. مثلا دستگاهی چون تایمر آبیاری باغ در این سیستم کار کشاورز را بسیار راحت و در مصرف آب صرفه جویی می‌کند.

در این دستگاه شما می‌توانید زمان شروع آبیاری و پایان آن را تعیین کنید تا بدون دخالت دست و بسیار راحت عمل آبدهی و آبیاری به درختان و محصولات کشاورزی به صورت خودکار صورت بگیرد. استفاده از این تجهیزات شاید در ابتدا برای کشاورز هزینه بر باشد اما با گذشت زمان به خاطر صرفه جویی در مصرف آب این پول‌هایی که در ابتدا برای خرید تجهیزات سیستم آبیاری قطره‌ای خرج کرده بودند، بر‌می‌گردد.

با آبیاری قطره‌ای بهداشت باغ حفظ می‌شود و خاک آن حاصلخیز تر می‌شود. وقتی آب کافی به خاک برسد رطوبت مورد نیاز درخت برای باردهی تامین شده و محصولی بهتر ارائه خواهد داد.

با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای از طریق استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزاتی چون تایمر آبیاری باغ رشد گیاهان و درختان بهتر می‌شود چرا که رطوبت مورد نیازشان به نحو احسن تامین می‌شود.

مزایای سیستم آبیاری قطره ای

زمان مناسب تنظیم تایمرآبیاری

بهترین زمان برای تنظیم تایمر آبیاری باغ برای شروع آبیاری صبح‌ است. چرا که آب هرچه زودتر در طول روز به درختان و محصولات کشاورزی برسد، دیرتر تبخیر می‌شود. این مسئله کمک می‌کند تا هم در مصرف آب صرفه جویی می‌شود و هم گیاهان و درختان مقاومت لازم برای تحمل گرمای روزشان تامین شود.

 

برای مشاهده لیست قیمت تایمر آبیاری قطره ای کلیک نمایید 

دیدگاه ها بسته شده است