دسته‌ها

پمپ کارواش پمپاک
نظافت آسان و بدون دردسر با پمپ کارواش پمپاک
ژانویه 28, 2022
پمپ سمپاش برتولینی
آشنایی با پمپ سمپاش برتولینی
فوریه 5, 2022
تایمر آبیاری

تایمر آبیاری

تایمر آبیاری؛ هوشمند سازی آبیاری باغچه

درختان و گل و گیاه موجودات زنده ای هستند که همچون تمام موجودات زنده دیگر، نیاز به آب دارند. اما در برخی مواقع حیاط خانه ها و باغچه ها از وسعت بالایی برخوردار است، که این مسئله آبیاری آنها را با دشواری همراه می سازد. اما نگران نباشید، شما می توانید به ساده ترین روش ممکن، آبیاری باغ و باغچه خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید. برای این کار تنها نیاز به دستگاه تایمر آبیاری یا شیر آب تایمردار خواهید داشت. این دستگاه با اتصال به شیر آب اصلی، به خوبی زمان و میزان آبیاری باغچه را تنظیم می کند.

پس زمانی که در خانه نیستید، می توانید فضای سبز خانه خود را به راحتی و با استفاده از دستگاه تایمر آبیاری آبدهی کنید. علاوه بر آن باید بگوییم باغ های بزرگی که از مساحت بالایی برخوردار هستند نیز، نیاز به این سیستم برای آبیاری دارند. زیرا انسان به تنهایی قادر نخواهد بود مساحت بالایی از باغ را آبیاری کند. سیستم آبیاری هوشمند و اتوماتیک، میزان مشخصی آب را در طول زمان معین، به صورت اتوماتیک به باغ و باغچه منتقل می کند.

از این رو دستگاه تایمر آبیاری قادر است بدون حضور انسان عمل آبیاری را انجام دهد. این دستگاه ها در اندازه های کوچکی به اندازه کف دست تولید می شوند و انرژی مورد نیاز خود را نیز از دو باتری قلمی یا یک باتری کتابی دریافت می کنند. در اصل باید بگوییم آبیاری با دستگاه های تایمر، یک روش ساده برای هوشمند سازی آبیاری باغچه به شمار می رود.

 هوشمند سازی آبیاریمزایای استفاده از دستگاه تایمر آبیاری

یکی از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه ها، راحتی نصب آنها بر روی شیرهای حیاط منزل است. نیازی نیست برای نصب آنها دانش یا مهارت خاصی داشته باشید. می توانید به سادگی این تایمر آب را بر روی شیر نصب کرده و پس از تنظیم نمودن آن از طریق دفترچه راهنما یا فیلم آموزشی، با خیال راحت آبیاری باغچه را به این دستگاه اتوماتیک بسپارید. علاوه بر آن باید بگوییم استفاده از یک دستگاه تایمر، برای کل منطقه کاشت گیاهان کافی خواهد بود.

این تایمر ها به خوبی قادر هستند از رشد گیاهان حمایت کنند. البته بهتر است در زمان نصب دستگاه تایمر آبیاری، تمام دقت لازم را انجام دهید. پس از آن می توانید از دیگر اتصالات استفاده کرده و آن را به تمام مناطق کاشته شده گیاهان متصل نمایید. این فرایند تمام آب مورد نیاز برای گیاهان را تامین خواهد کرد.

با نصب تایمر آبیاری دیگر نیازی نیست هر روز از باغچه بازدید کنید. اما این بدان معنا نیست که پس از نصب تایمر، باغ و باغچه را برای همیشه فراموش کنید. لازم است هر چند روز یکبار از باغ بازدید نمایید تا در صورتی که باغ و گیاهان درون آن نیاز به رسیدگی دارند، به آنها رسیدگی کنید. بدون تردید حضور در باغ پر از گل و گیاه می تواند در روحیه انسان به خوبی تاثیرگذار باشد.

دستگاه تایمر آبیارینحوه کارکرد دستگاه تایمر به چه صورت است؟

دستگاه های تایمر آبیاری از ۵ جزء اصلی ساخته شده اند؛ که هر جزء آن در نوع عملکرد این دستگاه تاثیرگذار است. جاباتری، قسمت الکترونیکی، بدنه، شیر سلونوئیدی و دکمه ها، بخش های اصلی این دستگاه ها به شمار می روند. نحوه کارکرد این دستگاه به این صورت است، که ابتدا باید باتری ها را در جاباتری قرار دهید. با این کار انرژی مورد نیاز دستگاه تایمر را تامین خواهید کرد. حال باید از طریق دکمه ها، برنامه دلخواه برای آبیاری باغ را بر روی تایمر تنظیم کنید.

این سیستم دیگر، نیازی به انجام مرحله ای خاص نخواهد داشت. قسمت الکترونیکی تایمر آبیاری در وقت از پیش تعیین شده ای که شما در اختیارش قرار داده اید، شیر سلونوئیدی را باز و بسته خواهد کرد. تا آبیاری باغچه و باغ به صورت خودکار و اتوماتیک انجام شود. مسئله ای که کیفیت دستگاه های تایمر را نشان می دهد، کیفیت تجهیزاتی است که در داخل این دستگاه ها استفاده شده است. از سوی دیگر نیز کیفیت این تجهیزات می تواند طول عمر بالا، اطمینان و اعتماد در آبیاری هوشمند را به همراه داشته باشد. پس بهتر است یک تایمر باکیفیت را، از مراکز معتبر تهیه کنید.

تایمر هوشمند آبیاریطول عمر باتری دستگاه های تایمر چقدر است؟

به طور کلی عمر باتری های اورجینالی که در زمان خرید بر روی دستگاه های تایمر آبیاری قرار دارند، یکسال کامل است. پس از آن لازم است باتری این دستگاه ها تعویض شود. اما مدل های دیگری از دستگاه های تایمر وجود دارند که چینی بوده و از قیمت پایین تری نیز برخوردار هستند، طول عمر باتری در این دستگاه ها معمولا ۶ ماه و حتی در برخی موارد ۳ ماهه است.

در صورتی که اقدام به خرید تایمرهای اصلی از فروشگاه های معتبر نمایید، می توانید باتری باکیفیت تری نیز داشته باشید. تا بتوانید کمتر از باتری های دیگر استفاده کنید. از سوی دیگر خرید تایمرهای برند معروف، به شما در آبیاری هوشمند نیز اطمینان بیشتری خواهد داد. به گونه ای که بدون نگرانی می توانید زمانی که در منزل نیستید، آبیاری باغچه خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید، که هرگز از باتری های قابل شارژ برای دستگاه های تایمر آبیاری استفاده نکنید، زیرا این مسئله می تواند به دستگاه آسیب وارد کند.

دیدگاه ها بسته شده است